Kapat

1981 Model Honda’ya Tesla Motoru Taktı!

Anasayfa
HABERLER 1981 Model Honda’ya Tesla Motoru Taktı!

Tesla, elektriğin gücünü arkasına alarak içten yanmalı otomobillere adeta meydan okuyor. Jimmy Belosic bunu değerlendirerek eski bir Honda Accord’u Tesla motoru ile güçlendirdi ve ortaya “Teslonda” adında bir canavar çıktı!

Jimmy Built adlı bir YouTube kullanıcısının hayat verdiği proje, ilk nesil Honda Accord  üzerine inşa edilmiş. HSR Motors’tan satın aldığı Tesla performans motor ünitesini araca yerleştiren kullanıcı, motora güç sağlamak için Chevrolet Volt’un batarya paketinden faydalanmış. Altyapısal düzenlemelerin ardından ise ortaya 536 beygir güç üreten canavar bir araç çıkmış.

Kullanıcının yaptığı açıklamaya göre Teslonda, 0’dan 100 kilometre hıza 2.7 saniyede çıkabiliyor. Lastik durumu ve hava şartlarına göre bu süre 2.4 saniyeye kadar düşebiliyor. Drag için özel olarak üretilen aracın aşağıdaki videoda olduğu gibi performans sergilemesi durumunda rakiplerine toz yutturacak gibi gözüküyor.

“Eski kasa Honda’ya Tesla motoru takılırken”

teslonda

Jimmy Belosic‘in YouTube kanalına Buradan ulaşabilirsiniz. Bu çılgın adam bir sonraki sefer Tofaş’a Ferrari motoru sokmaya çalışır falan, takip etmenizi öneririz. 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR