Kapat

64 Milyon Dolarlık Bitcoin Hacklendi!

Anasayfa
Bitcoin 64 Milyon Dolarlık Bitcoin Hacklendi!
Slovanya merkezli, kripto para birimi borsası NiceHash’teki Bitcoin cüzdanları hacklendi. Bitcoin cüzdanını haçkleyen kişiler 64 milyon dolar zarara urattı.

 

Dijital para birimi satışı ve kripto para madenciliği yapan, NiceHash şirketi dün beklenmedik şekilde hacklendi.

24 saat botunca siteye ulaşım sağlayamayan kullanıcılar ne olduğunu anlamış değilken gerçek sonradan öğrenildi, sitenin ödeme sistemi değiştirilerek tüm cüzdanları boşaltan hacker, şirketi 64 milyon dolarlık zarara uğrattı.

CEO Marko Kobal ve kurucularından Sasa Coh yaşanan hack olayı sonrası, Facebook üzerinden canlı yayın yaparak yatırımcılardan özür diledi. Toplam çalınan Bitcoin miktarının 4700 adet olduğunu ve zararın 64 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Saldırı esnasında Bitcoin fiyatları 19 bin dolara yükselerek hızla değer kazanmaya devam etti, Saldırı yapan kişi veya grubu bulmak için çalışan güvenlik ekibi ve siber güvenlik uzmanları, Avrupa dışında bir ülkeye ait bir IP adresine ulaştı. Bu IP adresinden 4700 Bitcoin çalındığını ve NiceHash bilgisayarlarına erişim sağladığı tespit edildi.

Canlı yayında kullanıcıların “Çalınan Bitcoinler geri ödenecek mi ?” gibi soruları yanıtlamayan Kobal ve Coh, yatırımcıların hedefi halinde. Üzücü bir olay bence burada güvenliğin ve hacklenmenin ne kadar kötü bir olay olduğunu anlıyoruz. Halen siteye erişim sağlanamamakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR