Kapat

Ağaç içinde 50 yıldan fazla süredir sıkışarak mumyalanmış köpek: Stuckie

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Ağaç içinde 50 yıldan fazla süredir sıkışarak mumyalanmış köpek: Stuckie
Ağaç kesen oduncular dünyada eşine az rastlanır bir olaya imza attı. Kestikleri ağacı kamyonete yükledikten sonra ağacın içine bakan bir oduncu, ağaç gövdesinin içinde köpek mumyasıyla karşılaştı.

Birleşik Devletler’in Georgia eyaletinde eşine az rastlanır olay gerçekleşti. Yıllar öncesine kalma bir ağacı kestikten sonra onu kamyonete yükleyen bir oduncu, ağaç gövdesinin içinde köpek mumyasıyla karşılaştı.

Araştırmacıların incelemeleri sonunda köpek mumyasının 1960’lı yıllara ait olduğu ortaya çıktı. Köpeğin sincap gibi bir hayvanı kovalarken ağaç kovuğuna sıkıştığı tahmin ediliyor. Ağacın üst kısımlarına kadar çıkan köpeğin avını bırakmadığı, pençelerinin konumundan kendine geçene kadar tırmanmaya devam ettiğine inanılıyor.  Bununla birlikte, mükemmel koşullar nedeniyle köpek, bu zamana kadar korunarak gelmiş.

Normalde, vahşi hayatta ölen bir köpek bozulmaya yenik düşer ve diğer hayvanlar tarafından yenilirdi. Bununla birlikte, köpek bir ağacın içinde öldüğünden başka hayvanların erişebileceği ihtimal dahilinde değildi. Yükseklik nedeniyle de diğer hayvanların onu koklayabilmesi pek olası görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR