Kapat

Aile Arasında Filmi Vizyonda, Peki Ya Nasıldı ?

Anasayfa
Sinema / Dizi Aile Arasında Filmi Vizyonda, Peki Ya Nasıldı ?
Bu hafta vizyona girmiş olan Aile Arasında filmini yorumladı. Başrolünü Engin Günaydın, Demet Evgar, Gülse Birsel tarafından oyanan film nasıldı? Kendi yorumumuzla yorumlamaya çalıştık.

 

 

Bu hafta popüler olan filmlerden birisi de Aile Arasında. Gülse Birsel’in usta kalemin’den çıkıp Ozan Açıktan’ın yönetimi ile acaba nasıl bir film ortaya çıktı?

 

Bize kalırsa Harbi Oha ekibi olarak film’i beğendik fakat film’i ikiye ayırmak gerekirse şöyle ayırabiliriz;

Artı Yönleri: Espri kalitesi yükseklerde eğlenceli ve samimi bir film ortaya çıkmış genellikle spontane esprilerden ve sosyal çıkarımlar bulunan mükemmel replikleri barındırıyor. Yani gürse birsel gene yapacağını yapıp döktürmüş.

Eksi Yönleri:  Film bizlere çok uzun geldi sebebi 2 Saat 5 Dakika olup yavaşlayıp hızlanan sahneleri barındırmasıydı senaryo güzeldi ama karakterlerimizin hikayeye daha samimi bağlanması gerekirdi ya da fazla samimidiler biz yanlış anladık

21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?

İmdb:   8,3/10

Biz film’e 10 Üzerinden 6 Puan Veriyoruz, siz de görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR