Kapat

Alphabet, Hindistan’da Lazer İle İnternet Erişimi Sunacak!

Anasayfa
İnternet Haberleri Alphabet, Hindistan’da Lazer İle İnternet Erişimi Sunacak!
Google’ın yan şirketi olan Alphanet,  Project Loon adlı projeyle balonları kullanarak internet erişimi olmayan bölgelere internet hizmeti sunacak. Artık gökyüzünden lazer ile internet sağlanacak.

Dünyada bazı yerlerde internet erişimi yok. Google buna çare olarak gökyüzünde balon göndererek internet olmayan bölgelere internet sağlayacak. Google’ın bu projesi 4 milyon insana internet sağlayacak ve coğrafi konumu zor olan bölgelere de internet sağlayacak. Google’ın test aşamasında olan lazer ile internet projesi Project Loon geçtiğimiz dönemde hayata geçti. Alphabet, Hindistan’ın Andhra Pradeş eyaletine internet hizmetini balon yerine lazer teknolojsiyle sunacak.

Hindistan’da çeşitli eyaletlerde 2 bin adet internet erişim noktası ekleyecek. Bu bağlantı noktalarında ise Alphabet’in “Açık Alan Optik İletişim” (FSOC) teknolojisi kullanılacak. Alphabet X ekibinden Barış Erkmen, teknolojinin “kablosuz fiber optik bağlantı” şeklinde olabileceğini ekledi. Alphabet, Hindistan’ın Andhra Pradeş eyaletine internet hizmetini balon yerine lazer teknolojisi ile sunacak.  Andhra Pradeş eyaletinde yaklaşık 53 milyon kişi yaşamakta. 53 milyon kişiden sadece %20’lik bir kısmı internete erişim sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR