Kapat

Apple, iOS 11.3 Beta 4’ü Yayınladı! Neler Değişti?

Anasayfa
Mobil Haberler Apple, iOS 11.3 Beta 4’ü Yayınladı! Neler Değişti?

Apple, iOS 11.3 güncellemesinin dördüncü beta sürümü iOS 11.3 Beta 4’ü test amaçlı yayınladı. Peki iOS 11.3 Beta 4 ile neler değişiyor? Gelen yenilikler neler?

Apple, iOS 11.3 Beta 4’ü geliştiriciler için yayınlandı. Güncellemelerle beraber, pil, güvenlik, animoji konusunda yenilikler ve geliştirmeler getirdi.  iOS 11.3 Beta 4, 380 MB boyutundaki güncellemede performansı arttıracak optimize çalışmaları yapıldı. iOS 11.3 beta 4’te, yeniden adlandırılan “Kitaplar” uygulaması orijinal “iBooks” adına geri döndü. ARKit de bundan böyle duvar ve kapılar gibi dikey yüzeyleri iyi tanıyacak.

iOS 11.3 ile beraber iPhoneX için yeni Animojiler eklendi. Ayı, ejderha, aslan ve kuru kafa gibi 4 adet yeni Animoji eklendi. Ayrıca güncelleme ile Sağlık Kayıtları özelliği gelerek hastaneler, klinikler ve labaratuvarlardan gelen bazı tıbbi veriler görülecek.

iOS 11.3 güncellemesi ile beraber pil konusunda da bir değişiklik yapıldı demiştik. iOS kullanıcılarına pilleri hakkında daha fazla bilgi sunmak için tasarlanmış yeni bir “Pil Sağlığı” özelliği de içeriyor. Bozulmuş pillere sahip apple cihazları için, bir cihazın performans yönetimi özellikleriyle kısıtlanıp kısıtlanmadığına ilişkin bilgi de sağlıyor. Güncellemeden önce pil sağlığı iyi olmayan apple cihazları aniden kapanma sorunu yaşanıyordu. Gelen güncelleme ile birlikte güç yönetimi devre dışı bırakılabilir hale geldi.

Yeni güncellemeyle ile İş sohbeti özelliği geldi. Bu bakımdan kullanıcılar mesaj uygulaması üzerinden işletmelerle sohbet edebilecek. Randevu alma veya alışveriş imkanı tanınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR