Kapat

Apple, iOS 11.3’ü yayınladı! Yeni Güncelleme İle Nelere Değişti?

Anasayfa
Mobil Haberler Apple, iOS 11.3’ü yayınladı! Yeni Güncelleme İle Nelere Değişti?

Apple mobil işletim sisteminin son sürümü olan İOS 11.3 yayınlandı. iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2, altıncı nesil iPod Touch ve sonrasında satışa çıkan cihazlar için yayınlanan iOS 11.3 ile hangi yeni özellikler geliyor?

Apple, iOS 11 için yayınladığı en kapsamlı güncelleme olan iOS 11.3’ü kullanıcıları için indirmeye sundu. Pil sağlığı ve işlemci frekansı gibi birçok performans iyileştirmesi getiren iOS 11.3 ile gelenler şu şekilde.  iOS 11.3, daha sürükleyici artırılmış gerçeklik deneyimleri, yeni Animoji ve daha fazlası için destek sağlayan ARKit 1.5 gibi yeni özellikler sunuyor. Bu güncelleme ayrıca kararlılık iyileştirmelerini ve hata düzeltmelerini de içeriyor.
Artırılmış Gerçeklik
ARKit 1.5, geliştiricilerin yatay yüzeylere ek olarak duvar ve kapı gibi düşey yüzeylere dijital nesneler yerleştirmelerine olanak tanıyor. Artırılmış gerçeklik deneyimlerine film posterleri veya sanat eserleri gibi görselleri tespit etmek ve birleştirmek için destek eklendi. Artırılmış gerçeklik deneyimlerini kullanırken daha yüksek çözünürlüklü gerçek dünya kamera görüntüsünü destekliyor.
iPhone Pil Sağlığı 
iPhone maksimum pil kapasitesi ve en yüksek performans kapasitesi ile ilgili bilgileri güncelledi. Kullanıcılara pil sağlığını kontrol etme ve güç yönetimi özelliğini devre dışı bırakma imkanı tanınıyor. Beklenmeyen kapanmaların önlenmesi için maksimum performansı dinamik olarak yöneten performans yönetimi özelliğinin açık olup olmadığını ve devre dışı bırakma seçeneğini de içerdiği belirtildi. Bir pilin değiştirilmesi gerektiğinde öneri yapılacak. Ayarlar>Pil menüsüne giderek pil sağlığınıza bakıp cihazı servise götürmeye gerek olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Animoji 

iPhone X’e dört yeni Animoji geldi: aslan, ayı, ejderha ve kafatası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR