Kapat

Apple, MacBook’lar için ‘Canlı Menteşe’ Tasarımı Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor.

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Apple, MacBook’lar için ‘Canlı Menteşe’ Tasarımı Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor.

Apple, cihazları için yeni bir menteşe tasarımı üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu tasarıma “Living Hinge” adını veren şirket, 2013 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor ve bu hafta Avrupa Patent Ofisi, MacBook‘lar için bu esnek menteşe tasarımının kullanışlılığını vurgulayan Apple‘ın en son patent taleplerini yayınladı…

Apple patenti, 2015 yılında “Dinamik dayanak menteşesi” olarak adlandırdığı Yüzey Kitabı ile ortaya çıkarılan menteşeye benziyor. Ekran menteşeden çıkarılabilirken menteşe dizüstü bilgisayarın açıldığı gibi bükülüyor. Dizüstü bilgisayarın tablet benzeri bir modda kullanılmasına izin veren zıt yönde değiştirildi. Bu menteşenin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Apple, menteşe tasarımını kendi sözleriyle şöyle tarif ediyor:

“Bir dizüstü bilgisayar için bir muhafaza, malzemenin yaklaşık bir orta noktası çevresinde tanımlanan esnek bir kısmı olan sert bir malzemeden oluşturulabilir. Esnek kısım, sert malzemenin ikiye katlanmasına izin verebilir ve böylece bir dizüstü kapaklı kılıf olarak işlev görür.

Bir üst kısım bir ekran ekranını destekleyebilir ve bir alt kısım bir klavye, bir palet ve benzerlerini destekleyebilirken, sert malzemenin yan duvarları tarafından tanımlanan bir iç mekan, geleneksel dizüstü bilgisayar cihazlarına uygun olarak çeşitli elektronik bileşenlere sahip olabilir.

Bu şekilde, mahfaza (veya bunun bir kısmı), mahfaza için esneklik ve eğilme sağlarken, tek bir sert malzemeden oluşturulabilir. ”

Apple’ın 2013’ten bu yana patentini revize etmesi, bunun şirket için önemli bir alan olduğunu gösteriyor, ancak böyle bir menteşe tasarımının tüketicilere ne zaman ve ne zaman ulaşacağını bilmek zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR