Kapat

Apple, Türkiye’deki iPhone’lar için yeni pil değişim fiyatlarını açıkladı

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Apple, Türkiye’deki iPhone’lar için yeni pil değişim fiyatlarını açıkladı
Apple, eski iPhone modellerini gizlice yavaşlattığı için özür dilemiş ve batarya değişim ücretlerinde indirim yapmıştı. Apple, şimdi de Türkiye’deki iPhone’lar için yeni pil değişim fiyatlarını açıkladı.

Apple, eski iPhone  modellerini gizlice yavaşlattığı için özür diledi. Pil ömrünün azalmasına bağlı olarak meydana gelebilecek beklenmedik  kapanmaların önüne geçmek için eski model iPhone telefonları yavaşlattığını kabul  eden Apple, internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Özür dileriz. Herhangi bir  Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı  deneyiminin kalitesini düşürecek bir şey asla yapmadık ve yapmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Batarya değişimlerinde 50 dolarlık indirim yapılacağını açıklayan  Apple, batarya değişim fiyatının 79 dolardan 29 dolara indirileceğini belirtti. Apple, şimdi de Türkiye’deki iPhone’lar için yeni pil değişim fiyatlarını açıkladı. Garanti dışında kalan telefonların bataryasını 319 TL ile 190 TL arasında değiştiren Apple, yaptığı indirim ile bunu 129 TL’ye çekti.

Apple, ayrıca, 2018’de, kullanıcıların bataryaların durumunu daha iyi  takip etmeleri için işletim sisteminde güncelleme yapılacağını duyurdu. Şirket, geçen günlerde, eskidiğinde ya da şarjı azaldığında bataryanın  aniden kapanmasını önlemek için iPhone 6, 6S, SE ve 7 modellerini yavaşlattığını kabul etmişti. Açıklamanın ardından, ABD’nin farklı eyaletlerinden Apple hakkında  toplu ve bireysel davalar açılmıştı.

kaynak: milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR