Kapat

Apple, Uygun Fiyatlı HomePod Çıkarıyor!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Apple, Uygun Fiyatlı HomePod Çıkarıyor!

Apple’ın Beats markası altında uygun fiyatlı bir akıllı hoparlör yani HomePod çıkaracağı kulaklarımıza gelmeye başladı. Apple’ın Beats markası altına çıkaracağı hoparlörün 199 dolardan satılacağı söyleniyor.

Apple’ın HomePod’u yerine kullanıcılar Google ve Amazonun akıllı hoparlörüne yöneliyor. HomePod satışlarını arttırmak amaçlı Beats markası altına uygun fiyatlı akıllı hoparlör çıkaracak.

Apple HomePod Satışları Yerlerde

Apple’ın kendi HomePod’u bir türlü istediği başarıyı ve satış miktarını yakalayamadı. Cihazın inanılmaz ses kalitesinden övgüyle bahsedilirken, tüketiciler Amazon ve Google’ın gibi rakiplere yöneliyorlar. Aslında, Strategy Analytics’ten alınan son bir rapora göre Apple’ın son çeyrekte küresel akıllı hoparlör pazarının % 6’sını oluşturduğunu gösteriyor. Amazon’un Echo cihazları ise % 81.8 ile etkileyici bir pay almış.

2018’in ilk çeyreğinde dünya genelinde 9.2 milyon akıllı hoparlör satıldı. Bu 9.2 milyon hoparlörün ise sadece 600 bini Apple HomePod oldu.

HomePod satış momentumunun eksikliği muhtemelen iki faktöre bağlanabilir. Birincisi, HomePod üzerindeki Siri, Amazon ve Google’ın akıllı asistanlarına kıyasla geride kalıyor. Üstelik, HomePod üzerindeki Siri işlevselliği, iPhone’daki Siri ile kıyasla çok iyi kalmıyor. En iyi örnek olarak Apple HomePod 349 dolara satılırken, Google Home ise 130 dolara kadar satın alınabiliyor.

HomePod satışlarını artırmak için, Beats markası altında uygun fiyatlı bir akıllı hoparlör ya da HomePod çıkaracağı iddia ediliyor. HomePod’un daha ucuz bir versiyonunun yolda olduğu ve 150 dolardan biraz daha pahalı olabileceği tahmin ediliyor. Aldığımız bilgilere göre Beats altındaki hoparlörün fiyatı 199 dolar civarında olacağı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR