Kapat

Apple’ın Yeni Kampüsü Kuzey Karolina’ya İnşa Edilebilir

Anasayfa
HABERLER Apple’ın Yeni Kampüsü Kuzey Karolina’ya İnşa Edilebilir

Apple’ın Yeni Kampüsü Kuzey Karolina’ya İnşa Edilebilir. Apple’ın yeni bir kampüs için Kuzey Karolina yetkilileri ile görüştüğü bildirildi. Yetkililer vergileri düşürmeyi kabul ederse Apple, yeni kampüs için Research Triangle Park bölgesine yakın bir yerde inşaata başlayacak.

Washington Post haberine göre Apple, Kuzey Karolina’ya inşa etmeyi planlıyor. Apple’ın Kuzey Carolina’daki yeni kampüsünü duyurmak üzere olduğunu bildirdi. Şirket ve yasa koyucular, anlaşmayı kapatmak için vergi kesintisi hakkında konuşmaya devam ediyorlar. Eğer ki Kuzey Karolina vergileri düşürmeyi kabul ederse, Apple Research Triangle Park’a yakında yeni bir kampüs inşa edebilir.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri, ofislerini en iyi üniversite çevresinde konumlandırıyorlar. Duke Üniversitesi, NC State Üniversitesi ve Chapel Hill’deki Kuzey Carolina Üniversitesi gibi dünyanın en kaliteli üniversitelerinin çevrelerinde konumlandırıyorlar. IBM ve Cisco bölgede büyük ofisler kurdular. Ayrıca Apple CEO’su Tim Cook’un Duke Üniversitesi’nde MBA derecesine sahip olduğunu da belirtmek gerek.

Bu rapor, Apple’ın Virginia yetkilileriyle konuşmadığı anlamına gelmemekte. Şirket, bu iki lokasyondan birinde büyük bir ofisi açmayı ve diğerinde daha küçük bir şirket açmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR