Kapat

Artık YouTube’da Fazla Zaman Geçiremeyeceksiniz!

Anasayfa
YouTube Haberleri Artık YouTube’da Fazla Zaman Geçiremeyeceksiniz!

Google’ın Digital Wellbeing programı kapsamında YouTube’a yeni özellikler eklenmeye devam ediliyor. Yeni gelecek olan güncelleme ile YouTube’ta gereğinden fazla zaman geçirmenin önüne geçilecek. Kişiler belirli bir süreden sonra engellenecek.

Google, Digital Wellbeing programı kapsamında Youtube‘ta aşırı zaman geçirmenin önüne geçmeyi planlıyor. Kullanıcılar, uygulama içerisinde ne kadar kalmaları gerektiğini ayarlayabilecek. Hatta fazla zaman geçirmeleri durumunda YouTube, kullanıcıları belirli aralıklarla uyaracak.

Yeni güncellemeyle abone olduğunuz kanallardan gelen bildirimleri belirttiğiniz saat aralıklarında kapatabilecek veya tümünü bir kerede belli bir saatte alabileceksiniz. Ayrıca uzun süre video izlenilmesi halinde kullanıcıya ara vermesi gerektiğini belirten bir uyarı gönderilecek. Ara verme uyarısı 15, 30, 60, 90 veya 180 dakikalık zaman dilimleri şeklinde ayarlanabilecek. Bu bildirim göründüğünde oynatılan video otomatik olarak durdurulacak.

YouTube yeni özelliklerini kısa süre sonra Android ve iOS için kullanıma sunacak. YouTube’un web sitesinde bu doğrultuda bir değişiklik yapılmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR