Kapat

Ay’a İlk Ayak Basanlardan Astronot Buzz Aldrin, UFO Gördüğü Konusunda Yalan Dedektörü Testini Geçti!

Anasayfa
Uzay Haberleri Ay’a İlk Ayak Basanlardan Astronot Buzz Aldrin, UFO Gördüğü Konusunda Yalan Dedektörü Testini Geçti!

1969 yılında Apollo 11 ekibinde bulunan Buzz Aldrin’in evrende yalnız olmadığımız konusundaki açıklamaları oldukça konuşulmuştu. UFO gördüğünü dile getiren Aldrin’in yalan makinesi testinin ardından doğru söylediği anlaşıldı.

20 Ocak 1930’da Montclair New Jersey’de doğan Buzz Aldrin 1951’de ABD Askeri Akademisi West Point’ten mezun oldu. 1963’te Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı ve Nasa tarafından uzayadamı kadrosuna seçildi.

11 Kasım 1966’da Gemini 12 uçuşuyla uzaya çıktı. 4 gün süren bu görev boyunca 3 kez uzay yürüyüşü yaptı. 20 Temmuz 1969’da Apollo 11 göreviyle Neil Armstrong’dan sonra Ay’a ayak basan ikinci kişi olarak tarihe geçti. 1971’de Nasa’dan, 1972’de ABD ordusundan ayrılarak özel sektörde teknik danışman olarak çalıştı.

Şu anda 88 yaşında olan Buzz Aldrin’in Apollo 11 görevi sırasında “L” şeklinde garip bir nesne gördüğünü ve buna hiçbir açıklama getiremediği iddaa ediliyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin kaleme aldığı habere göre, ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan BioAcoustic Biology  Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, aralarında Ay’a da giden astronotların sesleri analiz edildi. Yapılan teste Buzz Aldrin, Al Worden, Edgar Mitchell ve Gordon Cooper katıldı. Bu test ile evrende yalnız olmadığımızı dile getiren astronotların doğru söylediğini ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR