Kapat

Bir Teknoloji Kanalı,12 Kilometre Mesafeli Wi-Fi Hattı Kurdu!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Bir Teknoloji Kanalı,12 Kilometre Mesafeli Wi-Fi Hattı Kurdu!

YouTube’da Linus Tech Tips isminde 5,9 milyon aboneye sahip kanal, 12 kilometre mesafeli Wi-Fi hattı kurarak bağlantı elde etmeyi başardı.

Evimizin içinde bile internet sinyallerinde çoğumuz şikayetçi olmuşuzdur. Bu sinyal zayıflıklarına, modemin gücüne, etrafımızdaki eşyalar, frekanslar, duvarlar etkili olabilmekte. Boş bir ortamda herhangi bir sinyali kesecek bir unsur olmasa bile piyasadaki modemlerin sinyal güçleri 500 metre civarında oluyor.

İşte bunu nasıl çözebiliriz, bütün şehre internet nasıl dağıtabiliriz diye düşünen Linus Tech Tips kanalı, çözüm olarak tam 12 kilometrelik Wi-Fi hattı kurdu. Üstüne üstlük bu hattan yüksek hızda internete girmeyi başardı.

Linus Tech Tips ekibindekilerin bir kısmı yüksek bir binanın ofisinde, bir kısmı ise 12 kilometre uzaklıktaki AVM çatısındaydı. İlk önce bu iki konuma da Wi-Fi sinyalini iletecek ekipmanları kurdular. Sinyali iletmek için dev Wi-Fi antenleri kullanmayı tercih ettiler. Kurulum tamamlandı her şey hazır tek kalan sorun iki antende birbirine dönük olacak şekilde doğru açıyı yakalamaları lazımdı. Eninde sonunda doğru açıyı yakalayarak sinyalleri eşleştirdiler ve internet aktarımını başarıyla gerçekleştirdiler.

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR