Kapat

Bize Yakışmayan Davranışlar: Bir Grup Taksici, Uber Çağırıp Şoförü Linç Ettiler!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Bize Yakışmayan Davranışlar: Bir Grup Taksici, Uber Çağırıp Şoförü Linç Ettiler!
Dünya’nın en büyük premium ulaşım hizmeti veren Uber, ne yazık ki ülkemizde bu kadar popüler olmasına rağmen yasak ve sarı taksiciler tarafından ise pek sevilmiyor. Bu sebepten ötürü bir grup taksici bir araya gelerek Uber çağırdılar ardından gelen Uber aracının şoförünü linç ettiler!

Ülkemizde bu tür durumların azalması gerekirken ne yazık ki aksine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Uber ülkemizde kullanım açısından yasak olsa bile halk Uber’i seviyor ve sarı taksilere nazaran daha çok güvenip daha rahat hissediyorlar. Sarı taksi şoförleri Uber’in sürekli kendi işlerine engel olduklarını belirterek şikayetçi olmuşlardı ve devlet buna çözüm olarak polislerin yolda gördükleri Uber aracına ceza kestirmeye başlamıştı.

Bugün ise bir grup sarı taksi şoförleri bir araya gelerek bir Uber aracı çağırdılar ve ardından çağırılan konuma gelen Uber şoförü, aracı çağıran sarı taksi şoförleri tarafından linç edildi!

HaberTürk’ün bu haber hakkında Twitter hesabında yayınladığı video ise aşağıda

İsmini vermek istemeyen bir taksi şoförü şöyle bir açıklama yaptı: “Bir yerde duruyoruz. Turistin elinde telefon, Uber’den taksi çağırdığını görüyoruz. Arkadaşın da gelip işimizi alması bizi sıkıntıya sokuyor. Devlet hakkımızı savunmazsa bu tür olaylar zaten olacak.” 

Kendimi tutamıyor ve bu açıklamaya bir karşılık vermek istiyorum: “Sarı taksi şoförleri ülkemize gelen turistleri dolandırarak taksimetre ücretini yükseltip fazla ücret aldıklarından turistler daha güvenilir ve daha konforlu olan Uber’i tercih ediyorlar! Aynı zamanda Uber global bir şirket ve turistin şoför ile muhattap olmadan kendi telefonu gideceği yeri belirterek kolayca ve rahatça gideceği yere ulaşabiliyor ve ücret konusunda asla dolandırılmıyor, kimse gelip sizin aracınıza binen müşteriyi zorla tutup kendi aracına bindirmiyor bu müşterinin kendi seçeneği isterse sarı taksi tercih eder isterse Uber buna kimse müdahale edemez! Uber kadar tercih edilmek istiyorsanız aracınıza binen müşteriyi boş beleş sorularınız ile araçta açtığınız şarkılar ve içtiğiniz sigaralar ile rahatsız etmeden ve fazla para almak için dolandırmadan götürerek Uber kadar fazla tercih edilebilirsiniz.”

Ayrıca Taksicilere göre Uber, günde 1.5 milyon insan yolcu taşıyor ve vergi vermeyip emek hırsızlığı yapıyor. Uber sürücüleri ise bu söylemlere karşılık fatura kesip vergi ödediklerini belirtiyorlar.

“Bize Yakışmayan Davranışlar: Bir Grup Taksici, Uber Çağırıp Şoförü Linç Ettiler!” üzerine 1 yorum

  1. Mehmet zeki says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR