Kapat

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, 500 Milyon TL İle Urugay’a Kaçtı !!

Anasayfa
HABERLER Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, 500 Milyon TL İle Urugay’a Kaçtı !!

Çiftlik Bank CEO’su olan Mehmet Aydın, Urugay’a kaçtı. Son 1 aydır battı batacak denilen şirket bu sefer gerçekten kepenkleri kapattı. Şirket hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamaları yer alıyor. Peki nasıl oldu?

Son yıllarda popülerliğini arttıran Çiftlik Bank meselesi bu sefer üyelerinin ceplerini yaktı. Sanal ortamda çiftlik kurup, tavuk, inek, keçi, koyun gibi çiftlik hayvanları alıp besleyerek yüksek kazançlar elde etmenizi vaad eden Çiftlik Bank, beklenmedik bir şekilde kepenkleri kapatarak kaçtı.

Sermaye Piyasası Kurulu, Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Fame Game Software şirketlerinin faaliyetleri incelenmişti. Bunun üzerine Çiftlik Bank’ın yaptığı açıklamada saadet zinciri olmadıklarını göstermek için üye alımını durdurdukları öne sürüldü.

Çiftlik Bank’ın CEO’su olan Mehmet Aydın, ilk önce Dubai’ye gitti oradan Urugaya kaçtı. 500 milyon TL ile Urugay’a gitti. Aşağıdaki resimden anlaşıldığına göre Urugay vatandaşlığı almış.

Sermaye Piyasası Kurulu Çiftlik Bank hakkında yazılı açıklamada bulundu:

“Çiftlik Bank adı altında www.ciftlikbank.com ve www.ciftlikbank.web.tr adresli internet siteleri ile Çiftlik Bank ile ilişkili olduğu anlaşılan Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Tic. Ltd. Şti., Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Limited Şirketi ve Famegame Software Ltd. unvanlı şirketler üzerinden yürütülen faaliyetlerin incelenmesi neticesinde; Çiftlik Bank adlı oyun platformunun internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında kullanıcılara yüksek oranlarda getirilerin vaad edildiği, oyun platformunda vaad edilen yüksek oranlı getirinin kaynağı olarak hayvancılık sektöründe yapılan reel yatırımların gösterildiği; ancak söz konusu şirketlerin de zarar ettiği görüldüğünden mevcut üyelere oyun içerisinde yapılması vaad edilen yüksek oranda ödemelerin gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığı; sayısı tam olarak tespit edilemeyen çok sayıda kişiden hayatın olağan akışına uygun olmayacak şekilde yüksek getiri taahhüdü yoluyla para toplanmasının 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 80 inci maddesi ile kurulması yasaklanmış olan ‘piramit satış sistemi’nin özelliklerini bünyesinde barındırması ve hileli davranışlar yoluyla sisteme para aktaran şahısların zarara uğratılabileceği ve ileride büyük mağduriyetlere yol açabileceği hususları dikkate alınarak, konuyla ilgili olarak 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 157 ve 158 inci maddeleri kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç ihbarında bulunulmasına ve 6502 sayılı Tüketici Kanunu’nun 6’ncı ve 80’inci maddeleri kapsamında gereğinin takdir ve ifasını temin etmek üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bilgi verilmesine karar verilmiştir”

Çiftlik Bank Üyeleri ve Bayiler Ana Merkeze Koştu

Mehmet Aydın’ın ülkeden kaçmasının ardından binlerce lira yatırım yapan üyeleri ve bayileri Bursa’da bulunan ana merkeze akın etti. Orada bulunan hayvanlarını almak isteyen üyeler elleri boş döndü. Üyelerin çiftliki basmasının ardından Çiftlik Bank çalışanları jandarmaya haber verdi. Jandarma hayvanları geri indirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR