Kapat

Çin’de Drone ile 80 Milyon Dolar Değerindeki iPhone’lar Ülkeye Kaçak Yollarla Sokuldu!

Anasayfa
HABERLER Çin’de Drone ile 80 Milyon Dolar Değerindeki iPhone’lar Ülkeye Kaçak Yollarla Sokuldu!

Kaçakçılar, milyon dolarlık telefonları Hong Kong’dan Çin’e drone ile soktu. Hong Kong ile Çin’in Shenzhen şehri arasına drone ile 200 metrelik kablo çeken kaçakçılar, 10’lu paketler halinde gecede 15 bin iPhone’u ülkeye taşıdı.

Çin’in Legal Daily gazetesi, ülkedeki yetkililerin büyük bir akıllı telefon Kaçakçılığı planını çökerttiğini bildirdi. Olayla ilgili olarak toplam 26 şüpheli tutuklandı.

Tek bir gecede 15.000 telefon taşındığı bildirildi. Tutuklananlar 500 milyon yuan (yaklaşık 79.5 milyon dolar) akıllı telefon kaçakçılığıyla suçlanıyor.

IPhone üretiminin çoğunluğu Çin’de yapılsa da, vergi ve harçlar yüzünden bir tanesine sahip olmak pahalıya mal olabiliyor. Bu yüzden kaçakçılar için gelişen bir karaborsa var. ABD’de bin dolar olan bir iPhone, Çin’de 3 bin dolara bulunabiliyor .

Hong Kong’dan Çin’e cihazları kaçırma girişimleri oldukça yaygın. Birkaç yıl önce, bir kişi Çin’e 94 iPhone’u gizlice sokmaya çalıştı. Bunların hepsi kişinin vücuduna bağlaydı. 2011’de, bazı kaçakçılar Shenzhen ve Hong Kong arasında bir ip hattı kurarken yakalandı. iPad’leri ve iPhone’ları taşımak için bunu kullanıyorlardı. Başka bir kaçakçı, Hong Kong’dan Çin’e gönderilen boş bira şişelerinde 200’den fazla iPhone’u saklamaya çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR