Kapat

Dolar Neden 5 TL Oldu? Tüm Gerçekler!!!

Anasayfa
HABERLER Dolar Neden 5 TL Oldu? Tüm Gerçekler!!!

Şuan tüm Türkiye’nin gündemine dolar oturmuş durumda. Çünkü dolar tarihi rekor kırarak 5 TL’ye ulaştı ve geçti. Dolar’ın 5 TL’yi geçmesi, vatandaşları, yatırımcıları en derinden etkiledi. Şimdi herkesin aklında tek bir soru var! DOLAR NEDEN 5 TL OLDU?? İşte Tüm Gerçekler…

Dolar/TL’deki yükseliş trendi devam ediyor. Dolar/TL yeni güne 4.93’ün üzerini test ederek başladı. 4.9380 seviyesine kadar çıkan kur, 4,9318 seviyelerine de ulaştı. Ama tarihi bir rekor kırarak 5 TL’yi geçti. ABD’nin yaptırımları devam ediyor.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Yaptırım kararını şiddetle protesto ediyoruz. ABD yönetimini yanlış karardan dönmeye çağırıyoruz. Bu saldırgan tutuma gecikmeksizin karşılık verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

PEKİ YAPTIRIMLAR NELER?

ABD’nin gerçekleştirdiği yaptırımlar ile iki Türk bakanın başta ABD olmak üzere bazı ülkelere giriş ve çıkışları yasaklanacak. ABD içerisinde bulunan mal varlıklarına el koyulabilecek. İki bakanın ortak olduğu herhangi bir firmanın dolar transferi yapabilmesi de ABD tarafından engellenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR