Kapat

Dolar’da Son Durum: Dolar Bugün Düşüşe Geçti!

Anasayfa
HABERLER Dolar’da Son Durum: Dolar Bugün Düşüşe Geçti!

Dolar kuru güne 4.82 TL’den başlarken, ilerleyen saatlerde gerileyerek 4.78 TL’nin altını gördü. Dolar kuru, şu dakikalarda 4.78 TL’de, Euro kuru ise 5.59 TL’de bulunuyor. Piyasalar, küresel ticaret savaşındaki gelişmeleri takip ediyor.

Dolar, gelişmekte olan para birimlerindeki trendi yansıtarak dalgalı bir seyir izlerken, haftanın son işlem gününe 4.82 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru gün içerisinde gerileyerek en düşük 4.7780 TL’yi görürken, saat 15.58 itibarıyla 4.7808 TL’de hareket ediyor. Euro kuru ise 5.5846 TL’ye kadar düşerken, şu dakikalarda 5.5998 TL’de seviyelerinde…

Bankacılar iç siyasi gündemin bugün sakin olduğunu ticaret savaşları başta olmak üzere küresel gelişmelerin gelişmekte olan ülke para birimlerine yön vermesini beklediklerini söyledi.

Piyasada yön belirleyici lokal gelişmenin ise Merkez Bankası’nın önümüzdeki hafta gerçekleştireceği faiz kararı olması bekleniyor.

G20 BAŞLIYOR

Bugün başlayacak olan G20 toplantılarının küresel gündeminde ticaret savaşlarına yönelik söylemler yer alırken Türkiye’den toplantıya katılması beklenen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve TCMB Başkanı Murat Çetinkaya’nın da toplantılardaki olası söylemleri de izlenecek.

Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “TCMB’nin faiz kararı öncesi bugün içeride önemli bir gündem maddesi görünmüyor. Haftanın son gününde gelişmekte olan ülke para birimlerine yakın bir seyir bekliyoruz. Önümüzdeki hafta ise Cumhurbaşkanlığı’ndaki ekonomi yönetimi yapısı başta olmak üzere iç siyaset ve TCMB kararı piyasalarda belirleyici olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR