Kapat

Dünyada Bir İlk: “Akıllı Prezervatif” Üretildi

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Dünyada Bir İlk: “Akıllı Prezervatif” Üretildi
Artık teknoloji nasıl bir yere geldiyse yatak odamıza bile girmiş durumda hemde giyilebilir halde. Dünya da bir ilk olan “Akıllı Prezervatif” üretildi. Cinsel ilişki sırasına kaç kalori yakıldığı gibi özellikler ölçülecek.

 

 

Ocak 2018 yılında 59.99 Euro’luk bir fiyatla satışa sunulacak olan cihaz yatak odasının ilk giyilebilir teknoloji ürünü olarak öne çıkıyor. Akıllı Prezervatif’e I.Con adı veriliyor. I.Con, cinsel ilişki sırasında topladığı verileri telefona aktararak, bir önceki ilişkide toplanan veriyle karşılaştırma veya diğer insanların verileri ile karşılaştırma imkanı sunuyor.

I.Con su geçirmiyor ve cinsel ilişki sırasında maksimum konfor sağlandığı vurgulandı.  Diğer yandan cihazın klasik bir prezervatifin temel hedefini gerçekleştiremediğini de belirtmekte fayda var. Akıllı Prezervatife 60 Euro fiyat verdiğiniz halde hiç bir koruma sağlamıyor.

Ayrıca, herhangi bir akıllı cihazda veya bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı prezervatifler de olası hack saldırılarına gayet açık bir konumda bulunuyor. ABD’deki güvenlik araştırmacıları bu tip seks oyuncaklarının kolayca hacklenebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR