Kapat

Elon Musk, Türkiye’de Dahil Birçok Ülkeye Kurulacak Olan Tesla Şarj İstasyonlarının Haritasını Açıkladı

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Elon Musk, Türkiye’de Dahil Birçok Ülkeye Kurulacak Olan Tesla Şarj İstasyonlarının Haritasını Açıkladı

Elon Musk, Tesla araçları için içinde Türkiye’de bulunan bir çok ülkeye kurulacak olan Supercharger adlı şarj istasyonları hakkında Twitter’dan bilgi verdi. Supercharger ne zaman kurulacak? ve nerelere kurulacak?

Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu yıl içinde Tesla‘yı Türkiye’de piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunmada bizzat orada olacağım.” ifadelerini kullanmıştı. Elon Musk şimdi de Twitter’dan yaptığı açıklamada Türkiye’ye kurmayı planladıkları Supercharger adlı elektrikli Otomobil şarj istasyonları hakkında bilgi verdi. Türkiye’ye şimdilik 10 adet Supercharger istasyonu kurulacak.

 

Utku Şimşek aldı Twitter kullanıcısı Musk’a “Hey Elon, bu harita üzerindeki şarj istasyonlarının yeri doğru mu? Sadece bu bölgelerde mi istasyon inşa edeceksiniz? Bu harita resmi mi?” şeklinde bir soru sordu. Musk, Şimşek’in sorusuna “Supercharger şarj istasyonları eninde sonunda tüm bölgeyi kapsayacak” şeklinde yanıt verdi.

Türkiye’de kurulacak olan Supercharger istasyonları şu şekilde:

Haritaya baktığımız zaman İstanbul, Edirne, Sakarya, Bursa, Ankara, Balıkesir, Antalya, İzmir, Konya, Aydın şehirleri kurulacak olan Supercharger istasyonlarına ilk ev sahipliği yapacak. Sonrasında bütün Türkiye’ye dağılacak. Belirtilmiş bölgelere Supercharger istasyonlarının 2019 yılının sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Türkiye’deki Tesla araçlarına sahip olanların grubu olan Tesla Türk, Elon Musk’ı Türkiye’ye kebap yemeye davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR