Kapat

Elon Musk Yine Hayretler İçinde Bıraktı! (Falcon Heavy)

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Elon Musk Yine Hayretler İçinde Bıraktı! (Falcon Heavy)

Elon Musk yine yaptı yapacağını. SpaceX Falcon Heavy roketi ile uzaya içinde maket astronot olan Tesla aracı gönderdi. Bu başarısı ile tarihe bir kez daha adını yazdırdı.

Normalde uzaya gönderilen roketler fırlatıldıktan sonra, ana gövdeden ayrılarak dünyaya geri düşmekte ve bir daha kullanılamaz hale gelmekte. Dünyada ilk defa tekrar kullanılabilen roketlerini üreten SpaceX firması, hayranlarını bir kez daha hayretler içerisinde bıraktı. Falcon Heavy adını verdiği roketine bir Tesla Roadster otomobil konumlandırarak uzaya fırlattı ve bu görüntüleri de bir çok video platformlarında yayınladı.

Falcon Heavy Roketi Tarih Yazdı

Elon Musk’ın şirketi olan SpaceX, yeni Falcon Heavy roketini geçen aylarda duyurmuştu. Falcon Heavy, 3 adet Falcon 9 roketinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Fırlatma, dün Türkiye saati ile 23’te Kennedy Uzay Merkezi’nden başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Uzay boşluğuna fırlatılan Tesla’nın şimdiki görevi ise Mars’a ulaşabilmek.

SpaceX firması yetkilileri, Falcon Heavy güçlendiricileri roketlerinin inişlerinin sorunsuz gerçekleştirildiğini bildirdiler. Yapılan açıklamaya göre, roketlerin geri dönüşünün yeniden kullanılabilir füze programının bir parçası olduğunu ve önemli ölçüde kar artışı sağladıklarını açıkladılar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR