Kapat

En İyi Film ! 12 Öfkeli Adam

Anasayfa
Teknoloji Haberleri En İyi Film ! 12 Öfkeli Adam

Günümüzde pek siyaset, politika tarzı filmler bir ”Marvel” evreni kadar rağbet görmez ama bu filmi izlemediyseniz çok şey kaybetmişsinizdir demektir.

Bir suçlu üstelik çocuk bir suçlu, bir suç ve ölüm ile yaşamına karar verecek juri üyeleri.. siz olsanız çocuğu yaşatır mıydınız yoksa “bazıları gibi” olsun, ölsün yahu deyip çocuğu defolu bir mal gibi raflara mı rezerve ederdiniz? Her biri farklı hayat, her biri farklı hikaye üstelik hikayelerinden çıkardıkları dersler kararlarına yansımış bireyler şimdi ki sinema dünyasının parlayan yıldızlarından biri.

Özet ve Detaylar

Latin Amerikalı bir genç adam, babasını öldürdüğü gerekçesiyle cinayetle suçlanır. Sanığın kaybettiğini söylediği bir bıçak ise cinayetin işlendiği odada bulunmuştur, gencin mahkemeye sunduğu savunma zayıftır ve olan biteni duyduklarını söyleyen pek çok tanık vardır. Sanık suçlu bulunduğu taktirde idama mahkum edilecektir.Jüri sonuçları pek de şaşırtıcı değildir: 12 jüri üyesinden sadece sekiz numaralı jüri üyesi Davis ‘suçsuz’ hükmü yönünde oy vermiştir. Davis’in jüri üyelerini ikna etmeye çalışması esnasında her jüri üyesinin ‘suçlu’ kararı vermesinin arkasında ise, aralarında yabancı düşmanlığı, kanuna aşırı güven, çoğunluğa uyma, geçmişle hesaplaşma gibi farklı kişisel sebepler olduğu ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR