Kapat

En İyi Türk Filmlerinden Biri ! – Hadi Be Oğlum

Anasayfa
Sinema / Dizi En İyi Türk Filmlerinden Biri ! – Hadi Be Oğlum

Son zamanlarda sinemalara girmiş olan Hadi be oğlum filminin senaryosu bir hayli muhteşem. Bakalım, görelim.

 

Kıvanç Tatlıtuğ’unun oyunculuğunu burada söz etmeye bile gerek yok zaten hepimiz biliyoruz, açıkçası son zamanlarda göremedik sahalarda. Şimdi ise bomba bir film ile çıkışını yaptı.

Kelebeğin Rüyası’ndan 5 yıl sonra Hadi Be Oğlum ile sinemaya geri dönen ve oğlunun kahramanı olan bir babayı canlandıracak Kıvanç Tatlıtuğ, yeni projesiyle ilgili merak edilenleri cevapladı.

“Beş yıl uzun bir süre, neden sinemadan bu kadar uzak duruyorsunuz?” 

“Kelebeğin Rüyası’ndan sonra, filmle ilgili motivasyonun sonucunu gördüm ve sinemada çok farklı bir kariyer planlaması yapmak istedim. Dizi ile sinema sektörü farklı. Dizide ne yaparsanız yapın popüler kültürün bir parçası oluyorsunuz. Bundan da gocunmuyorum. Ama sinemanın yerinin ayrı olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun için Kelebeğin Rüyası ile ikinci film arasında bu kadar zaman oldu”

Özet ve Detaylar

Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe’ye adamıştır. Ali’nin bu hayatta tek tutunduğu dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali’nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir. Babasının, annesinin ve sevdiği kadının anılarının yükünü de içinde taşıyan acılı babanın oğluna duyduğu sevgi, ikisinin de hayatını şekillendirecektir… Bir baba ile oğul hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Bora Egemen üstleniyor. Kıvanç Tatlıtuğ’un balıkçı Ali’yi canlandırdığı filmde Alihan Türkdemir Efe karakterine hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Büşra Develi ve Yücel Erten yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR