Kapat

Enes Batur’un Altın Kelebek Ödülü Geri Alındı!

Anasayfa
YouTube Haberleri Enes Batur’un Altın Kelebek Ödülü Geri Alındı!
Hürriyet’in düzenlemiş olduğu altın kelebek ödülleri sahiplerine verilmişti. Altın Kelebek ödüllerinde yılın en iyi YouTuber’ı ve İnstagramer’ı seçilen Enes Batur’un ödülü geri alındı!

Altın Kelebek ödüllerinde Yılın en iyi Youtuber’ı ve İnstagramer’ı seçilen Enes Batur, bu başarıyı ve sevinci takipçileri ile birlikte paylaşmış ve bu başarı sizin sayenizde bu başarı hepimizin olduğunu vurgulamıştı. Hürriyet tarafından düzenlenen bu ödül töreninde Enes Batur ilk ödül verilen kişi olmuştu. Fakat bir kaç saat önce Hürriyet’in yayınladığı habere göre Enes Batur’un ödülünü geri aldı. Alma sebebi ise çocuklara kötü örnek olabilecek davranışlar sergilediğini belirtti.

Hürriyet’in resmi web sitesinde şunları açıkladı: “Ödül töreninden sonra Enes Batur’un seslendirip yayınladığı videoda çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüleri kamuoyunda ve Hürriyet dünyasında büyük tepkiye neden oldu. Hürriyet, çocuk hakları konusunu sosyal sorumluluk anlayışı içinde gören ve bu bilinçle yayın yapan bir gazetedir.

Hürriyet’in farkındalık yaratmaya çalıştığı çocuk hakları konusunda Enes Batur’un sorumsuz yayını okuyucularımız, sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez bulundu. Altın Kelebek jürisi, Hürriyet ilkelerini ve okuyucularımızdan da gelen tepkileri dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucu Enes Batur’a verilen ödülü iptal etti.”

Hürriyet, Altın Kelebek ödülünü Enes Batur’dan geri aldıktan sonra diğer YouTuberlar tarafından büyük tepki çekti ve YouTuber ve sosyal medya fenomenlerinin televizyonlara çıkmaması gerektiğini savundular.

Bize soracak olursanız, sosyal medya fenomenleri hiç bir şekilde televizyon kanallarına çıkmaması gerekiyor. Bundan 5 yıl önceye kadar internet ortamı ve YouTube fazla tanınmadığı zamanlar televizyoncular takmıyorlardı. Fakat son zamanlarda gerçekten de televizyon oyuncuları ve televizyon sektöründekiler YouTube’a göz dikmiş durumdalar. Televizyon dizilerinde o kadar çocuklara karşı kötü örnek olabilecek içerikler varken Enes Baturun ödülü alınması saçma olmuş.

“Enes Batur’un Altın Kelebek Ödülü Geri Alındı!” üzerine 1 yorum

  1. ali says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR