Kapat

Eşitlik Sağlandı, Taksicilerden Yeni Uygulama: @Taksi

Anasayfa
HABERLER Eşitlik Sağlandı, Taksicilerden Yeni Uygulama: @Taksi
Bildiğimiz üzere son zamanlarda en çok duyduğumuz olay Uber ile Taksicilerin şiddetli anlaşmazlığıydı. Bu tatsız olaylardan sıkılan taksiciler yeni bir çözüm buldu ve  @Taksi (ATaksi) adında uygulama tanıttı.

İstanbul’da 1500 taksinin bir araya gelmesi sonucu yeni bir uygulama oluşturuldu. Bu uygulama sayesinde taksiciler de artık Uber gibi VIP hizmet , kredi kartı ile ödeme ve panik butonu gibi seçenekler ile müşterileri memnun edecek gibi.

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman ve @Taksi Genel Müdürü Birtan Pabuçcu, basın toplantısı yaparak uygulamayı tanıttı.

 

2 yıldır Uber’le hukuki yollardan mücadele ettiklerini belirten Duman, “Biz halkımızın, müşterilerimizin ne istediğini çok iyi biliyoruz ve bunların tespitini yaptık. Taksiciler olarak kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle bu şirkete bir uygulamayla karşılık vermek istedik” dedi.

Bu uygulamayla birlikte araçlar ve şoförlerin de kalitesini yükseltmek istediklerini belirten Duman, @Taksi uygulamasında görev alacak taksiciler için ileri düzey sürüş teknikleri, diksiyon, yabancı dil ve ilk yardım eğitimi vermeyi planladıklarını belirtti. Belediyelerin lisans vermeden önce şoförleri 5-6 ay sürecek eğitimlerden geçirmeleri gerektiğini belirten Duman, İstanbul Belediyesi’nin ticari araç kullanım kartı için, “Bu kart 100 lira karşılığında veriliyor. Bunun en az 5-6 aylık eğitimle verilmesini talep ediyoruz. Sadece aracın kalitesiyle bir mesleğe kalite gelmez. Şoförün haklarını vererek, şoförü ezmeyerek, şoförün kalitesini yükseltirseniz o zaman bu mesleğe kalite gelir. Şoförün üzerinde ekonomik baskı var. Bunların azaltılması için gerekli çalışmaların yapılması lazım. Şoförlük yapacak kişinin tamamen sabıka kaydı, psikoteknik belgesi, sağlık raporu olmak zorunda. Biz, herkesin ticari taksi sürücüsü olmasını istemiyoruz. Lisanslı kişiler bu mesleği yaparsa o zaman kalitenin artacağını düşünüyoruz” diyerek pek çok insanın dile getirdiği sorunlar üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR