Kapat

Facebook Jobs Türkiye İçin Kullanıma Açıldı!

Anasayfa
HABERLER Facebook Jobs Türkiye İçin Kullanıma Açıldı!

Yurt dışında büyük bir ilgi gören, hem işverenler, hem de iş arayanlar açısından oldukça faydalı olan uygulama Facebook Jobs, nihayet Türk kullanıcıların hizmetine açıldı.

Facebook, iş arayanların platform içerisinden rahatlıkla iş ilanlarına başvurabildiği ve başvuruların işverenin isteği doğrultusunda Facebook Messenger aracılığıyla anında iletilebildiği yepyeni özelliğini ülkemizde kullanıma soktu. Uygulamanın Türkiye ayağı için Facebook’un bulduğu isim ise ‘İş Fırsatları’ oldu.

Bu özelliğin en güzel yanlarından birisi, iki taraf için de basit bir arayüzle işlemlerin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi.

Burada gereken tek şey işverenin bir Facebook hesabına sahip olması. İşverenlerin yapması gereken, Bir İş İlanı Paylaş butonuna tıklayıp verdiği iş ile alakalı detayları yazıp, ilanı yayınlamak.

Toplam 51 milyonluk tekil kullanıcısı sayısıyla dünyada en çok Facebook kullanılan 9. ülke olduğumuz ve içerisine düştüğümüz ekonomik kriz düşünülürse, Facebook bu alanda ülkemize doğru ve mantıklı bir yatırım yapmış oluyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR