Kapat

Facebook, WhatsApp ve Instagram 11 Nisan’da Boykot Edilecek!

Anasayfa
HABERLER Facebook, WhatsApp ve Instagram 11 Nisan’da Boykot Edilecek!

Facebook, WhatsApp ve Instagram 11 nisan’da 24 saat süreliğine boykot edilecek. Boykot, Facebook, WhatsApp ve Instagram sosyal medya uygulamalarının veri sızdırma skandalı ile ilgili olacak.  Aynı gün CEO Mark Zuckerberg, veri skandalıyla ilgili ifade verecek.

Son aylarda sosyal medya platformların veri gizliğini çiğnediği, kullanıcıların bilgileri çaldığı konusu gündemden bir türlü düşmüyor. Bu yüzden kullanıcılar sosyal medya ağlarını 11 nisan’da 24 saat süreliğine boykot edecek. Boykot olurken aynı anda Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg 24 saat boyunca ifade verecek ve Mark Zuckerberg 24 saatlik bir boykota maruz kalacak. Sadece Facebook’a değil beraberinde Operation Faceblock hareketi şirketin tüm uygulamalarını da kapsayacak. Aynı gün Messenger, WhatsApp ve Instagram gibi uygulamalarda boykot edilecek.

Faceblock Operasyonu sözcüsü Laura Ullman, boykotun sosyal medya ağına, grubun veri gizliliği konusunda “güçlü bir mesaj” göndereceğini söyledi. Skandalın bir sonucu olarak Ullman, boykotta yer almayı planlayan pek çok kişi olduğunu, ancak Facebook’u ve diğer uygulamaları kurumsal şemsiyesi altında kullanmayı sevdiğini belirtti.

Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram boykotundan yanı sıra,  boykot içinde yer alanların da Zuckerberg ve hükümetlerine mektup yazdıklarını ileri sürüyor. Boykot ile ilgileniyorsanız, www.facebookblackout.org adresine gidebilirsiniz.

Mark Zuckerberg 11 Nisan’da İfade Verecek

Yaklaşık 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya ağı Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “Kullanıcı verilerini koruma ve saklama” sistemi ile ilgili olarak 11 Nisan’da Washington’da Temsilciler Meclisinde kurulan komitede ifade verecek.  Muhabirlerle yaptığı bir toplantıda CEO Mark Zuckerberg, şirketin sorumluluklarını kabul etmeyerek “büyük bir hata” yaptığını söyledi. Şirket ayrıca skandalın ardından gizlilik politikalarını yenileyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR