Kapat

Facebook Youtube’u Devirmeye Yelken Açıyor: Facebook İçerik Oluşturucuları İçin Özel Uygulama Üretiyor !

Anasayfa
İnternet Haberleri Facebook Youtube’u Devirmeye Yelken Açıyor: Facebook İçerik Oluşturucuları İçin Özel Uygulama Üretiyor !

Uzun zamandır video paylaşımlarına özen gösteren Facebook video yayıncılarına özel bir uygulama üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyor.

Facebook, içeriklerini özel grafiklerle zenginleştirmek için kendi platformunda video yayıncıları için yeni bir uygulama olan Creator’ı ve izleyicileriyle daha iyi etkileşime giren araçları bir araya getirdi.

Mobil uygulamada ( şu anda iOS için kullanılabilir), akışınızın süresi boyunca Canlı yayınlarınıza, grafik çerçevelerine ve çıkartmalara giriş ve çıkış eklemenizi sağlayacak. Ayrıca oynamak için ek kamera efektleri de var.

 

Yeni Bir İletişim Kutusu sekmesinde birleşik bir gelen kutusu bulunur, böylece Facebook ve Instagram’daki tüm yorumların yanı sıra Messenger’dan gelen iletileri görebilirsiniz. Buna ek olarak, artık Facebook Sayfanız, videolarınız ve izleyicileriniz hakkındaki analize erişebileceksiniz.

Creator’ın piyasaya sürülmesi, Facebook’dan video alanına daha büyük bir itki sinyali verdi. Amatör içerik yaratıcılarını güçlendirmenin ötesinde bu araç, Nas Daily ve Gabby Bernstein gibi ağustosta başlatılan şirketin Video izleme videosu için şov üreten kişiler tarafından da kullanılmaya yönelik.

Ayrıca, Facebook’un video içerik oluşturucularının platformunda daha geniş kitlelere hitap etmesine yardımcı olmak için Fan Club App adlı başka bir aracı test ettiğini de belirtmemiz gerekir . Ancak şu anda iki uygulamanın birbirinden bağımsız olarak çalışacağı anlaşılıyor.

Facebook video konusunda yavaş yavaş YouTube’a savaş açacak gibi gözüküyor Snapchat’ten hikaye özelliğini alarak Snapchat devrini bitiren Facebook, video konusunda YouTube’a neler yapmaz ?

Aynı zamanda Facebook Creator uygulamasını indirmek isterseniz linki buraya bırakıyoruz fakat şuan maalesef ki iOS sürümü için mevcut
Kaynak: TheNextWeb

“Facebook Youtube’u Devirmeye Yelken Açıyor: Facebook İçerik Oluşturucuları İçin Özel Uygulama Üretiyor !” üzerine 1 yorum

  1. avatar CENK KAHRAMANER says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR