Kapat

GetContact Uygulamasını Kullananlar Bu Habere: Numaranız Tehlikede Olabilir!

Anasayfa
HABERLER GetContact Uygulamasını Kullananlar Bu Habere: Numaranız Tehlikede Olabilir!

Son günlerde sosyal medyada popüler olan ve resmen trend hale gelen GetContact uygulaması hakkında bir haber yazmıştı. Şimdi ise söylentiler çok çarpıcı. Bu uygulamayı indirenlerin numarası tehlikede mi?

Geçtiğimiz gün bu uygulamadan bahsettiğimiz bir makale yayınlamıştık ardından bilgilendirmek için GetContact isimli dışarıdan masumca görünen bu arkadaşın maske altında ki yüzünü siz değerli okurlarımıza göstermek istedik. Eğer bu uygulamayı kullanıyorsanız ve çevrenizde kullananlar varsa hemen burada toplansınlar.

GetContact, insanların sizin numaranızı hangi isim ile telefon rehberine kaydettiğini gösteren masum bir aplikasyon olarak görünse de bu aplikasyon ilahi bir güç ile bu bilgiyi vermiyor.

Öncelikle bu uygulamayı indirdiğinizde iOS kullanıcılarına “Rehberinize Erişim İzni İstiyor, Numaranıza Erişim İstiyor” gibi size ait özel bilgilere erişim izni istiyor fark ettiyseniz (Android kullanıcıları uygulamayı yüklerken izin verdikleri için iş işten geçiyor). Numaranız ile kayıt yaptığınız zaman sizin numaranız artık GetContact aplikasyonunun veri tabanına kaydediliyor ve siz sorgulama yaptığınız zaman GetContact uygulamasını indiren ve numaranızı telefonuna kaydeden kişilerin rehberini kontrol ederek karşıda ki cihazlardan verileri çekerek sizin ekranınıza yansıtıyor.

“GetContact Uygulamasını Kullananlar Bu Habere: Numaranız Tehlikede Olabilir!” üzerine 1 yorum

  1. İsimsizkahraman says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR