Kapat

Google, Android Üreticilerinden Güvenlik Güncelleştirmelerini Zorlaştırmayı İsteyebilir

Anasayfa
HABERLER Google, Android Üreticilerinden Güvenlik Güncelleştirmelerini Zorlaştırmayı İsteyebilir

Google, güvenlik güncellemelerini biraz daha ciddileştirmeye hazırlanıyor. Google, android üreticilerinden güvenlik konusunu biraz daha zorlaştırmayı teklif etti.

8-10 mayıs tarihleri arasında California, Mountain’da düzenlenen Google I / O 2018 konferansında Google, android üreticilerine yönelik konuştu. Google, android güvenlik konusunu biraz daha zorlaştıracağını ve telefonlara güvenlik güncelleştirmelerini getirmeyi kolaylaştırma yollarını arayacağını açıkladı. Belki de Google, android üreticileri ile arasında yapmış olduğu anlaşmayı gözden geçirmeyi deneyebilir.

XDA, “OEM anlaşmalarımızla birlikte güvenlik duvarı oluşturma konusunda da çalıştık” dedi. Google, I / O geliştirici konferansında “Düzenli güvenlik güncelleştirmeleri alan cihazlar kullanıcıların sayısında büyük oranda artışa etki ediyor” dedi.

Android’in güvenlik sorumlusu olan David Kleidermacher, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Milyarlarca kullanıcıya sahip olduğunuzda büyük bir hedef olursunuz. Dolayısıyla milyarlarca kullanıcımız mümkün olan en güçlü savunmayı hak ediyor. Güvenlik yamalarını cihaz üreticileriyle yaptığımız anlaşmalara yerleştirmek için çalıştık. Böylelikle düzenli olarak güvenlik güncellemesi alan cihaz ve kullanıcı sayısı da ciddi ölçüde artacak.”

Google, üreticilerin güvenlik konusunu daha ciddiye alması gerektiğini söylüyor. Android cihazlarının çok daha güvenlikli hale getirilmesi gerektiğini vurguluyor. Bu üreticilerin markaları henüz bilinmemekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR