Kapat

Google Asistan Silahla Atış Yaptı!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Google Asistan Silahla Atış Yaptı!

Yapay zeka gün geçtikçe gelişmeye devam ederken ABD’li bir sanatçı Google asistana silahla atış yapmayı öğretti. Google asistan silahla bir elmayı vurdu.

Yapay zekalar her geçen gün bir adım daha gelişmeye devam ediyor. Tabi bu gelişmeler olumlu olsa da olumsuz yanları da olabiliyor. Yapay zekalar belki bir gün dünyayı ele geçirir mi bilinmez fakat Google’ın yapay zeka ile çalışan asistanı silahla elmayı vurdu. ABD’li sanatçı Google asistan silahla atış yapmayı öğretti.

Günümüzde drone, otomobil, askeri gibi tehlike oluşturabilecek alanlarda yapay zekalara güvenilmesi gerekir mi gerekmez mi bilinmez fakat bu konu ciddi bir tartışma konusu oluşturuyor. Şuan bile Çin, ABD, Rusya gibi dünya süper güçleri yapay zekaları ve otonom sistemlerini askeri alanlara yavaş yavaş katmaya başladı. Bu konular tartışılırken ABD’li sanatçı olan Alexander Reben, Google asistana silahla atış yapmayı öğreterek bir elmayı vurdurttu.

Elmayı vurması için düzenek oluşturdu

Google asistanın silahla elmayı vurmasını isteyen Reben, standart karbondioksit tüplü havalı tabanca kullandu. Silahın tetiğini çekecek elektriği iletirken TP-Link’in akıllı prizinden faydalandı. Google’ın sadece bir örnek olduğunu belirten Reben, Amazon Echo veya başka bir yapay zeka destekli asistanın da benzer işlevi yapabileceğini söylüyor. Düzeneği hazırladıktan sonra “Ok, Google” diyerek Google asistanı çalıştırdı ardından “Silahı çalıştır” komutunu diyerek Google asistanın tetiği çekmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR