Kapat

Google Asistan, Siri’den Daha Zeki Çıktı!

Anasayfa
HABERLER Google Asistan, Siri’den Daha Zeki Çıktı!

Google Asistan, Apple Siri, Amazon Alexa, Microsoft Cortana asistan robotların içinde bulunduğu bir sınavda aralarından en zekisi Google Asistan çıktı.

Şuan normal bir akıllı telefon kullanıcısına “sizce hangi asistan daha zekidir?” diye sorsak çoğu kişi “Apple Siri” şekilde cevap verir. Ama çıkan sonuçlar çoğu kişiyi yanılttı. Google Asistan Apple Siri’den daha zeki çıktı.

Bir dijital pazarlama ajansı olan Stone Temple, en zeki asistanın hangisi olduğunu öğrenmek için asistanları sınava soktu. Bu zeka sınavına Google Asistan, Apple Siri, Amazon Alexa, Microsoft Cortana’yı soktu. Sınav 5 bin sorudan oluşuyor ve Google asistan rakiplerini geride bıraktı. Tüm sesli asistanlara aynı sorular soruldu ve kaç soruyu cevapladılar, kaçını doğru kaçını yanlış cevapladılar hepsi kaydedildi.

Sorulan 5 bin adet sorunun %75’inden fazlasını cevaplamaya çalışan Google Asistan ilk sıraya yerleşti ve en zeki asistan seçildi. Microsoft Cortana ikinci, Amazon Alexa üçüncü ve Apple Siri son sıraya yerleşti.

Aynı sınav 2017 yılında da yapılmıştı ve Google Asistan yine galip gelmişti. Microsoft Cortana’nın 2017 yılına göre ciddi bir gelişme gösterdi. Apple Siri ve Amazon Alexa ise 2017 yılından bu yana gerileme yaşamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR