Kapat

Google Haritalar iPhone X İçin Güncellendi

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Google Haritalar iPhone X İçin Güncellendi
Ülkemizde iPhoneX çıkalı 1 hafta oldu ve iPhone hayranları telefonu çıktığı ilk günden aldı fakat pek bir ilgi oluşmadı. iPhoneX, ekranda çerçeve olmaması ve çentik olmasıyla birlikte bir çok program iPhoneX ile uyumlu halde değil. Google, Haritalar servisini iPhoneX için güncelledi.

 

Apple, iPhoneX’i diğer telefonlara göre çok değişik tasarımı olan bir telefon olarak piyasaya sürdü. Bazı kullanıcılar beğenmiş olsa da bazı kullanıcılar beğenmediği ve çok çirkin durduğunu savundu. Telefonun üst kısmında bulunan çentik de kamera, yüz tanıma sensörü ve diğer sensörler bulunuyor. Bu çentik sadece görüntü olarak değil telefonun programları konusunda da sıkıntılar yarattı.

Google, iPhoneX için güncellediği Haritalar artık iPhoneX ile uyumlu halde. iPhoneX’in üst tarafında bulunan çentik birçok uygulamayı uyumsuz ve çirkin göstermekteydi. Google iPhoneX için sadece haritalar değil, Chrome, YouTube, Gmail, Drive gibi bir çok uygulamasını iPhoneX ile uyumlu hale getirdi.

Üstte yer alan kullanıcı tweetinde “Google Haritalar iPhone X güncellemesi neredeyse bir ay gecikti, buna rağmen hatalar var. Kenarlar kırpılmış ve kartlar ana ekran belirtecine fazla yakın” diyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR