Kapat

Google Yapay Zeka Destekli Kamerası Clips’i Satışa Çıkardı

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Google Yapay Zeka Destekli Kamerası Clips’i Satışa Çıkardı
Google, geçtiğimiz yıl tanıttığı yapay zeka destekli kamerası Clips’i satışa çıkardı. Google, Clips için “Otomatik olarak kullanıcıların ve ailelerinin en iyi anlarını yakalamak için tasarlandı” dedi.

Google geçtiğimiz ekim ayında Clips adını taşıyan bir kamera çıkarmıştı. Bu kamera yapay zekdan yararlanarak ilginç gördüğü anların fotoğraflarını otomatik olarak çekiyordu. Google aradan geçen zaman boyunca bu cihaz hakkında fazla konuşmadı. Ancak şirket, Clips’i yurt dışında sessiz sedasız satışa sunmaya başladı.

ABD’de 249 dolara satılan Clips için Google, şu an sipariş almıyor. Alıcı olan potansiyel müşteriler bu ürün için bekleme listesine yönlendiriliyor, cihaz yeniden satışa sunulduğunda e-posta ile bilgilendirilecekleri belirtiliyor.

Engadget’a göre bu ürün için sipariş verme başarısını gösteren kullanıcılar için teslim tarihi 27 Şubat ile 5 Mart tarihleri arası. Google, yeni siparişleri ne zaman almaya başlayacağı hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Clips, Google’ın çocuklarının fotoğraflarını sıklıkla çeken anne ve babalara yönelik olarak çıkardığı bir kamera çeşidi. Kamera arka planda sürekli bekleme halinde duruyor, çekim yapmak için uygun zamanı bekliyor. Herkesin hoşuna gitmeyecek bir fikir olsa da şirket cihazın tüm işlerini kendi donanımıyla yaptığına ve harici sunuculara hiçbir şey göndermediğine dikkat çekti.

Google’a göre Clips; iyi bir açıdan çekilen, odaklı ve parlak bir görüntüyü başarılı bir fotoğraf olarak değerlendirebiliyor. Ancak insanların geçmişlerini ve kişisel özelliklerini bilmediği için her zaman mükemmel anları yakalayamıyor. Hatta Google, Clips’in geliştirilmesi için bir belgesel yapımcısını, bir foto muhabirini ve bir güzel sanatlar fotoğrafçısını işe aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR