Kapat

Google, Yeti İle Oyun Sektörüne Giriş Yapıyor!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Google, Yeti İle Oyun Sektörüne Giriş Yapıyor!
Ps4, Xbox, Nintendo oyun konsolları yetmiyormuş gibi şimdi sırada Google’ın çıkarması beklenen Yeti adındaki oyun konsolu bekleniyor. Google, yaklaşık 2 yıldır bu oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Oyun konsolunun piyasaya çıktığında beklenenleri karşılaması gerekiyor.

Hoparlörler, akıllı telefonlar, dijital reklamcılık, yapay zeka ile çalışan arabalar gibi çoğu endüstride yer alıyor. Tüm bu çıkardığı ürünler farklı alanlarda. Google, şimdi ise oyun sektörüne de giriyor.

The Information’un raporuna göre Google, iki yılı aşkın bir süredir Yeti adında yeni bir oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Yeti’nin gelişimine Mario Queiroz ve Majd Bakar önderlik ediyor. Yeti, hem bir donanım yani oyun konsolu hem de bulut tabanlı bir akış servisinden oluşuyor. Playstation Now, Xbox GamePass ve NVIDIA GeForce Now’dan farklı değil.

Konsol büyük olasılıkla Pixel 2, Home Mini ve Pixelbook gibi “Made by Google” çatısı altında satılacak. Ancak bulut dolaşım hizmetinin nasıl işleyeceği henüz belli değil. Google’ın aslında Yeti’yi geçen Noel tatilinde, alışveriş sezonunda satışa çıkarmayı planladığı bildirildi. Ancak bazı nedenler dolayı olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR