Kapat

Google, YouTube Music ve YouTube Premium’u Duyurdu

Anasayfa
YouTube Haberleri Google, YouTube Music ve YouTube Premium’u Duyurdu

Google, YouTube Music adını verdiği servisi önümüzdeki hafta kullanıma sunacak. YouTube Music ile Apple, Spotify ve Amazon arasındaki rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.

Google, önümüzdeki hafta kullanıma sunacağı YouTube Music ile Apple, Spotify ve Amazon arasındaki rekabeti kızıştıracak. Platform, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore ve İngiltere’nin de aralarında bulunduğu ülkede 22 Mayıs’ta kullanıma sunulacak.

YouTube Music’in ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunacak. Ücretsiz sürümünde şarkı aralarında reklam dinletecek. Aylık 9,99 dolar vererek reklamsız şarkı deneyimi sunacak.

YouTube Red hizmeti de YouTube Premium olarak değişecek. YouTube Premium, YouTube Red ve YouTube Music servisini aynı anda sunuyor. YouTube Premium için istenen ücret iser aylık 11.99 dolar. Google Play Music hizmeti de yıl sonuna değin tamamen kapatılarak YouTube Music’e kaydırılacak.

YouTube Music için ürün yöneticisi Elias Roman, YouTube’un başka hiçbir yerde bulamayacağınız çok sayıda remix, canlı performans, kapak ve müzik videosu kataloğu olduğunu vurguladı.

YouTube’un dünyanın en büyük müzik sitesi konumundaki güçlü konumuna rağmen, düzenli olarak video izleyen 1,3 milyar kullanıcıyla, müzik piyasası lideri Spotify’ı devireceği söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR