Kapat

Güncel Oyun Haberleri – Oyun Dünyasındaki Gelişmeler

Anasayfa
Oyun Haberleri Güncel Oyun Haberleri – Oyun Dünyasındaki Gelişmeler

Oyun dünyası her geçen gün farklı yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. E spor pazarının gelişimi oyun ve oyun şirketlerinin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle büyük marka ve spor kulüplerinin e spora ilgisi sektörün gelişmesi adına oldukça önemli gelişmelerden biri demek yanlış olmaz. Oyun sektörünün son dönemlerdeki yükselişinin başlıca destekçilerinin bir diğeri ise kuşkusuz oyun fuarlarıdır.

E3, Gamescom, Paris Games Week gibi büyük oyun fuarlarının da desteği ile birlikte oldukça büyük bir sektör haline geldi ve dünya üzerinde birçok büyük sektörü geride bıraktı. Güncel oyun haberleri neredeyse her gün yeni bir gelişme ile kamuoyunda yayınlanıyor. Yeni anlaşmalar, çıkan yeni oyunlar, güncelleme ve genişleme paketleri gibi birçok farklı gelişme ile oyun dünyası hareketliliğini hiç kaybetmiyor. Güncel oyun haberleri arasında en çok konuşulan konulardan bir diğeri de e spor ve e spor gelirleri oluyor. E spor gelirleri ve e spor oyuncularının maaşları son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Sektöre giriş yaptığı günden beri e spor gündemin üst sıralarından vazgeçmiyor. Özellikle Olimpiyatlara girmesi için girişimler gibi gelişmelerin ortaya çıkması ile bir anda gözleri üzerine çeken e spor’da şimdiki gündem ise e spor oyuncularının maaşları oldu.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit konu hakkında yaptığı açıklama da bu gelişmeye açıklık getirdi. Dünyada ve ülkemizde oldukça popüler bir oyun olan ve profesyonel ligler ile takip edilen League of Legends’in ülkemizdeki bir numaralı ligi Şampiyonluk Ligi’nde oynayan bir oyuncunun ayda e sporcu olarak oyundan minimum 15 – 20 bin lira gelir elde ettiğini açıkladı. Bora Koçyiğit yaptığı açıklama ile ülkemizdeki League of Legends e sporcularının gelirleri hakkında ortalama bir rakam belirterek konuya açıklık getirmiş oldu. E sporcuların gelirlerinin yanı sıra mobil oyun gelirleri de oldukça yüksek ve teşvik edici türden. Özellikle video oyun stüdyolarının son dönemlerde mobil pazara giriş yapması ve bu alanda oyunlar üretmesi kuşkusuz bu sektörün gelirlerinin bir hayli yükselmesinden kaynaklandığını söylemek yanlış olmaz.

GÜNCEL OYUN HABERLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR