Kapat

Haydaa: Bim’de Satılan Apple Aksesuarlarının Sahte Olduğu Ortaya Çıktı!

Anasayfa
HABERLER Haydaa: Bim’de Satılan Apple Aksesuarlarının Sahte Olduğu Ortaya Çıktı!

Epeydir BİM şubelerinde orijinal olduğu söylenerek normal piyasa fiyatına göre çok ucuza satılan Apple EarPods ve Lightning kablolarının sahte olduğu ortaya çıktı!

Cumhuriyet Gazetesi’nin yaptığı habere göre BİM’de orijinal olduğu söylenerek satılan Apple markalı ürünlerin orijinal olmadığına yönelik Apple avukatları tarafından başlatılan incelemeler doğrultusunda BİM’de satılan bu aksesuarların Apple’a ait olmadığı ortaya çıktı.

Avukatların Beyoğlu 34. Noterliği, 7 Mayıs tarihinde BİM’e gönderdiği ihtiharnamede tüm BİM şubelerinde ki Orijinal Apple Ürünleri adı altında satılan çakma ürünlerin satışına son verilmesi ve orijinal olduğu iddia edilen ürünlerin nereden temin edildiğine dair bilgi vermelerini istedi.

Ayrıca Apple avukatlarının satışa son verdiklerine dair bir bilgi göndermeleri istemelerine ek olarak BİM depolarında bulunan tüm sahte Apple aksesuarlarının imha edilmesi ve imha edilen ürünlerin Apple’a gönderilmesi gerektiğini de belirtti. Ek olarak Apple vekilleri, BİM’in bundan sonra orijinal olmayan ürünleri hiçbir şekilde satmayacağı yönünde müvekillerine yazılı taahhütname göndermesini talep etti.

Mayıs ayında Apple avukatları tarafından gönderilen ihtiharnamenin ardından BİM’in satışları durduğu ve bir daha sahte ürünlerin satışını yapmayacaklarına dair Apple’a taahhütte bulunduğu söyleniyor.

Kaynak: Teknosafari

“Haydaa: Bim’de Satılan Apple Aksesuarlarının Sahte Olduğu Ortaya Çıktı!” üzerine 1 yorum

  1. Palamut says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR