Kapat

İngilizce Meslekler Hakkında Bilmediklerinizi Öğreten Yöntemler

Anasayfa
İncelemeler İngilizce Meslekler Hakkında Bilmediklerinizi Öğreten Yöntemler

Aslında İngilizce dili zorunluluk olduğu için değil de tamamen ufkunuzu genişletmek için öğrenmek istediğinizde hem öğrenme süreciniz daha hızlı olacak hem de kalıcı bir şekilde öğrenim sağlanacaktır. Hayatınızın birçok bölümünde sizlere faydası dokunacak olan İngilizce dili başta bir işe girerken sizlere sorulan kişisel bilgileriniz arasında yer alır. İngilizce dili hangi mesleği yapıyor olursanız olun mutlaka bilmeniz gereken ikinci bir dil özelliğindedir. Artık çoğu iş yeri İngilizce dilinden daha fazla bildiğiniz dilleri de sorarak sizlere iş fırsatı vermektedir. Evrensel bir dil olan İngilizceyi öğrenmek ise tamamen sizlerin imkanlarına bağlı olsa da aslında oturduğunuz yerden yalnızca internete bağlanarak İngilizce öğrenim sürecinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Günlük en fazla 1 saatinizi ayırarak hemen İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. İngilizce dili bir süreç olduğu için 10 günde 20 günde ya da 1 ayda öğrenilebilecek bir dil değildir. İngilizce konuşmasından tutunda telaffuzuna, yazımına kadar ayrıntılı bir şekilde bilgiler almanız ve bu bilgileri unutmamak için sürekli pratik yapmanız gerekir. Pratik yapmak için de tabi ki yurt dışına çıkın demiyorum! Online İngilizce siteleri sayesinde oturduğunuz yerden ana dili İngilizce olan eğitmenler ile İngilizce öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için öncelikle temel kavramlar konusunda yer alan İngilizce meslekler konu başlığını öğrenmelisiniz. İngilizce meslekler arasından en çok kullanılanları öğrenmeniz size hem soru sorarken hem de cevap verirken yardımcı olacaktır.

İngilizce öğrenmek için seçmiş olduğunuz online İngilizce öğrenme sitesinin sizlere sunmuş olduğu fırsatlar arasında mutlaka konu anlatımlı videolarında olması gerekir. Takıldığınız ya da anlamadığınız noktalarda konu anlatımlı eğlenceli videoları izleyerek tekrar edebilir, öğrenim sağlayabilirsiniz. Canlı ve görüntülü destek ile sizlere eğitim veren eğitimlerle yalnızca sizlerin uygun olduğu zamanlarda İngilizce dersleri almaya başlayabilirsiniz. Siteye dakikalar içerisinde üye olduktan sonra seçmiş olduğunuz eğitmenle derslere başlamadan önce sizlere çoktan seçmeli bir test uygularlar. Bu test İngilizce seviyenizi ölçmek ve sizlere daha iyi, daha kalıcı daha etkili bir İngilizce dili eğitimi vermek için gereklidir. Test sonucuna göre seviyeniz belirlenir. Seviyenizi uygun ders programı ise sizlerin müsait olduğu zamanları belirlemeniz ile başlar. İngilizce öğrenmek bir süreç olduğu için öncelikle sizlere günlük hayatta, öğrenim hayatınızda ya da iş yerinizde hemen lazım olacak İngilizce temel kavramlar konusu aktarılır. İngilizce temek kavramlar konu başlığı altında yer alan şüphesiz en eğlenceli ve en öğrenilmesi kolay konu olan İngilizce sayılar konusudur. İngilizce öğrenimi yapılırken ezber asla istenmeyen bir öğrenme tekniği olsa da aslında İngilizce sayıları öğrenirken ilk 20’ye kadar olan kısmını ezberlemeniz 20’den sonra gelen sayıların öğrenimi için daha kolay bir öğrenim olacaktır. Okul döneminde sahip olduğunuz olan bu temel kavram bilgisi sayesinde geriye kalan sayıları öğrenmenizde sizler için kolay olacaktır.

Birçok insan İngilizce öğrenmek için İngilizce kurslarını tercih etse de maalesef İngilizce kursları yüzde yüz bir İngilizce öğrenimi için doğru bir teknik olmayacaktır. Hem par hem de zaman açısından kaybınız olacak ve sizlerle yaklaşık 20 30 kişi de aynı anda İngilizce dersleri dinlediği için ilgi çok fazla olmayacaktır. İngilizce kurs kalabalıklarından sıkıldıysanız ve artık gerçekten iyi bir İngilizce eğitimi almak istiyorsanız sizlerin aslında yalnızca vir tık kadar uzağınızda olan Konuşarak Öğren sitesini tercih edebilirsiniz. Tekrar yapılmadan ve karşılıklı diyaloglar olmadan öğrenilen bir dilin kalıcılığı ne yazık ki çok kısa bir süredir. Bunun yerine tercih edeceğiniz İngilizce dili öğrenme siteleri sizlere canlı, görüntülü, konu anlatımlı yazıları ve videolarıyla İngilizce öğreniminizi tam anlamıyla sağlayacak bir fırsat olarak sizleri beklemektedir. Ana dili İngilizce olan hocalar aracılığıyla İngilizce dilini öğrenmek sizler için eğlenceli ve bilgi dolu olacaktır. İngilizce dilini, edebiyatını da öğrenebileceğiniz bu platformdan çok memnun kalacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR