Kapat

Instagram Doğrulanmış Profil Talep Formunu Hizmete Soktu!

Anasayfa
HABERLER Instagram Doğrulanmış Profil Talep Formunu Hizmete Soktu!

Instagram’da yüz binlerce takipçisi olup doğrulanmış simgesine sahip olmayanlar veya global bir şirket, işletme olup doğrulanmış simge alamayanlar bir çok Instagram hesabı bu form ile artık bunlara sahip olabilecekler!

Instagram gece vakitlerinde “Doğrulanma Talebi” isimli form özelliğini kullanıcıların kullanımına sundu. Artık Instagram’dan doğrulanmış profil simgesi almak için talep gönderebileceksiniz fakat şunları asla unutmayınız:

Doğrulanmış Profil Simgesini Kimler Alabilir?

  • Markalar veya İşletme sahipleri
  • Gazeteciler, Kitap Yazarları ve Basın Mensupları
  • Televizyon oyuncuları, sosyal medya fenomenleri, dijital markalar
  • Sahte hesap açılmaya olanağı olan kişiler ve benzeri…

Eğer yukarı da bahsettiğimiz kriterlerden birine sahip değilseniz talep gönderdiğiniz an simgeyi alıp almamak Instagram çalışanlarının insiyatifine kalacak bir durum haline gelecektir.

Şimdi gel gelelim Instagram’a Doğrulanmış Profil Simgesi talebi nasıl gönderilir? Hangi bilgilerimi vermem lazım? Kaç günde incelenir/değerlendirilir? bunlardan bahsedelim;

Doğrulanmış Profil için Nasıl Başvuru Gönderirim?

Öncelikle şu adımlarını bir izleyelim Instagram > Profiliniz> Ayarlar > Doğrulama Talebi buraya geldikten sonra önünüze bir kaç adet yazı ve belirli form kutucukları gelecektir. Sizden istenilen bilgiler ise Kimlik Kartınız (Bu resmiyet gösteren herhangi bir kimlik kartı olabilir! Ehliyet, Ruhsat, Pasaport) ardından İsim ve Soy isminiz

Eğer bir işletme sahibi iseniz kimlik fotoğrafı kısmına vergi levhanızı veya Marka tescil dosyanızı gönderebilirsiniz. Unutmayın işletmelerin doğrulanma oranı kişisel hesaplara göre %50 daha fazladır!.

Ardından kimlik fotoğrafımızı göndereceksek kimliğimizin üzerinde yer alan Türkiye Cumhuriyet’i Kimlik Numaramızın yarısını bir kağıt parçası veya kalem yardımı ile gizliyoruz ve fotoğrafı çekip gönderiyoruz.

Unutmayınız ki başvuru yapmanız anında onay tiki alacağınız anlamına gelmez, bu sadece başvuru formudur ve değerlendirmeden geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR