Kapat

Intel Akıllı Gözlük Projesini İptal Etme Kararı Aldı!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Intel Akıllı Gözlük Projesini İptal Etme Kararı Aldı!

ABD merkezli, dünyanın en büyük işlemci üreten firması İntel akıllı gözlük projesini yatırım yetersizliğinden dolayı rafa kaldırıldı.

İntel tarafından geçtiğimiz Şubat ayında “Vaunt” ismiyle akıllı gözlük projesini duyurmuştu. Vaunt için giyilebilir teknoloji pazarını yeniden hareketlendireceği düşünülüyordu ancak bugün Intel’den gelen kararla bütün umutlar tükendi. The Information’da yer alan habere göre Intel’in Vaunt’un geliştirilmesini yürüten Yeni Cihazlar Grubu’nu kapatma kararı aldı. Çıkan bu haberleri doğrulayan Intel kararın pazar dinamikleri ve yetersiz yatırımdan dolayı kapatılma kararı alındığını duyurdu.

Vaunt, Düşük güçle çalışan bir projektörün 400 x 150 piksel monokrom görseli kullanıcısının sağ alt görüş alanına yansıtmasıyla günlük kullanım için baya uygundu. Intel’ın bu bolümde yaklaşık olarak 200 çalışanı bulunuyordu ve 350 milyon dolar değerindeydi. Intel uzun zamandır bu departmanın hisselerini satmak istemişti ancak hiçbir alıcı bulunamamıştı. Intel akıllı gözlük pazarından çekilmesiyle, Amazon ve Apple gibi büyük şirketler bu alandaki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

İlgili Haber

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR