Kapat

iPhone X Ekranı Soğuk Havada Çalışmıyor !

Anasayfa
Teknoloji Haberleri iPhone X Ekranı Soğuk Havada Çalışmıyor !

Kanada merkezli bir internet sitesinin haberine göre, iPhone X modelini sipariş eden kullanıcılardan yazılımsal ve donanımsal sorunlar hakkında mesajlar gelmeye başladı. Bu mesajlardan birçoğu cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi oldu…

Yetklilerden yapılan açıklamada iPhone X’in kullanıcısının parmak hareketlerine tepki vermediği kabul edildi. 10. yıla özel olarak hazırlanan iPhone X telefonlarında tespit edilen ilk sorunlardan biri de ekranın çalışmama sorunu oldu.

 

Reddit kullanıcılarından biri, iPhone X’in ekranının sıfır derecelik soğuklarda dışarıya çıkıldığında ‘tam 2 saniye sonra’ parmak dokunmalarına tepki vermemeye başladığını bildirdi. Diğer bazı kullanıcılar da bu cihazda aynı sorunu yaşadıklarını aktardı.

 Geri bildirimleri inceleyerek oldukça hızlı bir dönüş yapan Apple, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “iPhone X ekranında soğuk ortama hızlı geçişlerde dokunuşlara tepki vermemeye başladığını biliyoruz. Birkaç saniye sonra ekran yeniden çalışır hale geliyor. Sorunun çözümü, ileride yapılacak güncellemelerden birinde sunulacak” ifadelerini kullandı.

3 Kasım itibarıyla mağazaların raflarındaki yerini alan iPhone X’in ABD’deki fiyatı 999 dolardan başlıyor.

KAYNAK:Sözcü

Sizce bu fiyata bu telefon değer mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR