Kapat

iPhone X Yüzümüzü Görünmez Yapacak!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri iPhone X Yüzümüzü Görünmez Yapacak!
Bir uygulama geliştiricisi, geliştirdiği uygulama ile yüzümüzü görünmez yapabilecek. Sadece iPhone X’e özel olacak olan bu uygulama sayesinde yüzümüzün arkasındaki nesneleri görebileceğiz. Uygulama, yüzünüzü gözler ve ağız hariç tamamen yok ederek görünmez yapıyor.

 

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz görünmezlik pelerini gibi değil bu. Arttırılmış gerçeklik ile vücudunuzun bir parçasını ortadan kaldırmak için bir kaç parça kodu çalıştırmak yeterli. Bir geliştirici bunu yapmak için iPhone X kullandı ve başarılı oldu. Görünüşte yüzünüzü kaybeden bir uygulama yaptı.

iPhone X’te kullanılan TrueDepth kamera sistemi yüzümüzü tanımaya yarıyor. TrueDepth sistemi sadece yüz tanımayla kalmıyor birçok farklı amaç için kullanılabiliyor.

Japon geliştirici Kazuya Noshiro, Oyun geliştirme platformu Unity ile Snapchat tarzı bir sanal maske hazırladı. Yüzünü güzelleştirmek ya da saçma grafikler eklemek yerine, Noshiro’nun uygulaması yüzünüzde gözler ve ağız hariç her şeyi siliyor. Geliştirici, üzerinde çalıştığı uygulamanın ön izlemesini resmi Twitter hesabından paylaştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR