Kapat

iPhone’ların Kasıtlı Olarak Yavaşlatıldığını 17 Yaşındaki Bir Lise Öğrencisi Fark Etti!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri iPhone’ların Kasıtlı Olarak Yavaşlatıldığını 17 Yaşındaki Bir Lise Öğrencisi Fark Etti!

Apple’ın iPhone’ları kasıtlı yavaşlattığı ilk olarak 17 yaşındaki Tyler Barney tarafından fark edildi. Barney, bazı araştırmalar yaptı ve Apple’ın eski lityum iyon pillerin ömrünü korumak için kasıtlı olarak performansını yavaşlattığını keşfetti.

Son günlerde Apple kullanıcılarını şok eden ve çok tepki alan olay “kasıtlı olarak eski telefonlarını yavaşlatma” olayı popüler. Apple, iPhone telefonlarını bilerek kendi yavaşlattığını itiraf etti. Bu itiraf çıkmadan önce bu yavaşlatma olayını ilk fark eden bir lise öğrencisi oldu. 17 yaşındaki Tyler Barney, iPhone telefonlarının pil ömrünü uzatmak için kasıtlı olarak yavaşlattığını iddia etti. Barney, bazı araştırmalar yaptı ve Apple’ın eski lityum iyon pillerin ömrünü korumak için kasıtlı olarak performansını yavaşlattığını keşfetti. Bu durum Apple’a milyar dolarlık para kaybına yol açabilir.

Barney, Apple tarafından yeni yayınlanan işletim sistemini beklerken kardeşinin eski model iPhone 6’sını denediğini söyledi. iPhone 6’nın eski bir model olmasına rağmen, kendi telefonundan (iPhone 6s) daha hızlı olduğunu belirtti. Bunun nedenini araştırmaya karar verdi ve telefonunun pilini değiştirdi. Bunun sonucunda iPhone 6s’inin hızlandığını fark etti. Barney, Apple’ın iPhone’ları kasıtlı olarak yavaşlattığı ile ilgili bulgularını TeckFire kullanıcı adı ile Reddit üzerinden paylaştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR