Kapat

İtalya’dan Apple ve Samsung Hakkında Soruşturma !

Anasayfa
Teknoloji Haberleri İtalya’dan Apple ve Samsung Hakkında Soruşturma !
İtalya, Apple ile Samsung’un yazılım güncellemeleri ile eski telefonları yavaşlattıklarını ve müşterileri yeni telefonlar almaya zorlamak için kullandıklarını iddia ederek soruşturma başlattı.

İtalya, Apple ve Samsung‘un yazılım güncellemelerini mobil telefonlarını yavaşlatmak ve müşterileri yeni telefonlar almaya zorlamak için kullandıkları yönündeki iddialar için bir soruşturma başlattı.

İtalya’nın rekabet kurumu, Apple ve Sansung’un müşterilerine güncellemelerin telefonlarının performansı üzerinde negatif bir etkiye sahip olacağını söylemediklerini belirtti.

Autorità Garante della Concorrenza e del Mercato tarafından başlatılan soruşturmada Apple ve Samsung, cihazlarını kasıtlı olarak yazılım güncellemeleri ile yavaşlatmak ile suçlanıyor. Tüketici şikayetlerinin artması sonucunda hızlanan soruşturmada Samsung ve Apple’ın haksız ticari uygulamaları araştırılıyor.

Ülkedeki tüketiciler, her iki şirketin de yazılım güncellemelerini kullanarak kasıtlı olarak telefonları yavaşlattıklarını belirtiyor. Dahası yeni cihazlar satın almaya zorlanıyor.

Yapılacak soruşturma sonunda suçlu bulunmaları halinde Apple ve Samsung’un milyonlarca euro ceza ile karşı karşıya kalabilir.

Apple, geçtiğimiz haftalarda cihazlarının pil kapasitesinin azalması sebebiyle işlemci performansını kıstığını doğrulamış ve kullanıcılarından özür dilemişti. Ancak Apple bunu tüketicilerin yeni model alması için yaptığı iddialarını reddediyor.

Samsung ve Apple’dan soruşturmaya ilişkin açıklama gelmedi.

Kaynak: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR