Kapat

Kenan Sofuoğlu motosikletiyle F-16 uçağına karşı yarışacak

Anasayfa
HABERLER Kenan Sofuoğlu motosikletiyle F-16 uçağına karşı yarışacak

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu  motorsikletçi Kenan Sofuoğlu, İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali(TEKNOFEST) kapsamında 3. havalimanın tanıtımı için motorsikletle, F-16 savaş uçağına karşı yarışacak.

Kenan Sofuoğlu, Türkiye Teknoloji  Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ile İstanbul’da  20-23 Eylül’de düzenlenecek TEKNOFEST etkinliklerine yönelik çalışmalar  yürüttüklerini söyledi. Sofuoğlu, festival kapsamında F-16, THY yolcu uçağı,  Formula 1 yarış aracı, motosiklet ve lüks spor otomobilin aynı anda birbiriyle  yarışmasının planlandığını ifade etti.

Daha önce dünyanın en hızlı araçlarının bir araya getirilerek aynı  anda yarıştırılmadığını vurgulayan Sofuoğlu, şöyle konuştu:

“Dünyanın en hızlı araçlarının bir araya geldiği böylesine bir  farkındalık etkinliği yapılmadı. TEKNOFEST’te bir ilki başarmak istiyoruz ve  projenin üzerinde hala çalışıyoruz. Etkinlik öncesi testler gerçekleştireceğiz.  Test verilerine göre yarışmanın formatını oluşturacağız. Dünyada ses getirecek  projeyi yeni havaalanında hayata geçirebilmek bizim için ayrı bir başarı ve gurur  olacak. Dünyanın en büyük havaalanına yakışır bir tanıtım organizasyonu  gerçekleştireceğiz. Böylesine anlamlı organizasyonu Red Bull ve Selçuk  Bayraktar’ın desteğiyle birlikte yapacağız.”

Türkiye’nin milli gururu proje ve eserlere tanıtım desteği vermek için  her zaman etkinlikler yaptığına işaret eden Sofuoğlu, 2016 yılında Kawasaki H2R  marka ve model motosikletiyle açılış töreninden önce Osmangazi Köprüsü’nde  yaptığı sürüşte saatte 400 kilometre hıza ulaşarak rekor kırdığını anımsattı.

Festivalin insanların hafızasında yer edineceğine inandığını dile getiren  Sofuoğlu, “F-16 uçağıyla yarışmak yıllardır hayalimdi. Yeni havaalanında böyle  bir yarış hayal ettiğimi daha önce dile getirmiştim. Hayalimi böylesine ülkemize  büyük katkı vereceğine inandığını 3. havalanının tanıtımı yaparak gerçekleştirmek  bana ayrıca heyecan veriyor. Bu gurur ve heyecanı bütün halkımızla birlikte  yaşayacağız. Herkesi heyecana ortak olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR