Kapat

Korkuyu İliklerinde Yaşamak İsteyenler İçin 5 Sıradışı Film !

Anasayfa
Sinema / Dizi Korkuyu İliklerinde Yaşamak İsteyenler İçin 5 Sıradışı Film !
Bizden Size en korkunç filmlerin arasından seçtiğimiz ve korkusunu iliklerinize kadar yaşayacağınızın garantisini verdiğimiz en korkunç 5 filmi listeledik.

Biliyorum, biliyorum hepimizin içinde o korkunun verdiği adrenalin hissinden duyulan zevk var ama günümüzde çoğu korku filmi kalitesiz olmaya başladı bendeniz Harbi Oha’nın sinema yazarı olarak bu işe el atmam gerek dedim ve

 

 

1408 Numaralı Oda:

Bu film hayatınızda görebileceğiniz en güzel gerilim film’lerinden biri olacak,özellikle ”Dolphin’e tam 10 kuru kafa veriyorum sahnesini”  izlerken gözlerimizden sevinç gözyaşları damladı..

Mike Enslin buranın ve şimdinin dışında hiçbir gerçeklik olmadığını ispatlamaya çalışan bir adam. Başka bir hayat yok…. Tanrı yok… İkinci şanslar yok. Yoksa var mı? Korku ustası Stephen King’in tüyler ürpertici kısa filminden uyarlanmıştır. Ünlü korku romanı yazarı Mike Enslin (John Cusack) sadece kendi gözleriyle gördüğü şeylere inanır. Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğan üstü olayları kötüleyen bir dizi çok satan kitap yazdıktan sonra Enslin’in hayaletlerden uzak ve yalnız geceleri, yeni projesi için gittiği kötülüğüyle ün salmış Dolphin Otel’in 1408 numaralı odasında kalmaya başladığında değişmeye başlar. Otel müdürünün (Samuel L. Jackson) uyarılarına karşı koyan yazar, perili olduğu söylenen bu odada yıllardan beri kalan ilk kişidir. Yeni bir liste başı kitabın eli kulağındadır, ama birçok diğer Stephen King kahramanı gibi, öncelikle yaşayabilmek için şeytanlarıyla  yüzleşmelidir.

 

Ruhlar Bölgesi:

Hani dersiniz ya ”Korku filmi devri bitti abi..filmler hep vasat”, biz de sizin için efsane filmlerden birini bu sıraya koyduk.

Evde yaşanan tuhaf olaylar, Renai’ye evin hayaletli olduğunu düşündürür ve genç kadın kocasını taşınmaya zorlar. Bu sırada oğulları Dalton doktorların anlam veremediği bir komaya girer; tüm vücut fonksiyonları yerinde olmasına rağmen uyanamamaktadır.

 

Korku Seansı:

Bu film’e yorum katmayacağım sadece açın ve izleyin.

Konusunu gerçek bir hikayeden alan Korku Seansı, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren’ın karşılaştıkları ürkütücü bir vakayı ele alır. Ed ve Lorraine Warren bir gün Perron ailesinden bir telefon aldıklarında hayatlarının en korkutucu görevine atıldıklarının farkında değildir. Perron ailesinin gözlerden uzak çiftlik evi nedeni bilinmeyen karanlık bir varlık tarafından kuşatılmıştır ve bu nedenle de hayatları tam bir kabusa dönüşmüştür. Bu vakayı çözebileceklerine inanan deneyimli Warren çifti, ne kadar şeytani bir varlıkla karşı karşıya olduklarını çok geç fark edeceklerdir.

 

Nefesini Tut:

Bu film size nefes almayı unutturacak.

Nefesini Tut kör bir adamın evine girip hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen bir grup genci temel alıyor. İstismarcı annesinden kurtulup, kız kardeşini her ikisi için de sonu yokmuş gibi görünen bu hayattan kurtartamaya kararlı Rocky, arkadaşları Alex ile Money’nin planları oldukça basittir, kör bir adamın evinde kilitli tuttuğu odaya girmek, onun engelli oluşundan yararlanarak da evini soymak. Ancak işler tam olarak planlandığı gibi gitmez. Zira hafife aldıkları ev sahibi aslında oldukça tehlikeli bir adamdır. Planda yanıldıklarını anladıklarında kusursuz bir suç yerine ölümcül bir hata işlediklerini görürler.

It (O):

Korku yazarı ustalarından biri de stephen king’dir. Film yakın zaman da çıkmasına rağmen çok revaçta.

Film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir gruptur. Ancak en büyük sorunları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen Pennywise, ürkütücü bir palyaço kılığında bu 7 çocuğa dehşet saçmaya başlar. Artık okuldaki sorunları, verecekleri hayatta kalma mücadelesine oranla bir hayli önemsiz kalacaktır.

 

Biz korktuk ve bir o kadar da ayakta alkışladık sizlerin de film önerilerini ”Harbi Oha” ekibi olarak yorum’da bekliyoruz.

 

“Korkuyu İliklerinde Yaşamak İsteyenler İçin 5 Sıradışı Film !” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR