Kapat

Mars ve Ay’ın Ardından NASA, Alpha Centauri’ye gitmeye Hazırlanıyor!

Anasayfa
Uzay Haberleri Mars ve Ay’ın Ardından NASA, Alpha Centauri’ye gitmeye Hazırlanıyor!
NASA, Apollo 11 görevinin başarısından tam 100 yıl sonra yani 2069 yılında yeni bir dünya dışı bir yere gitmeye hazırlanıyor. 2069 yılında Alpha Centauri’ye yolculuk yapmayı planlıyor.

48 yıl önce NASA, astronotlar Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins’in tarih yazmak üzere olduklarını bilmeden Apollo 11 görevini başlattı. 20 Temmuz 1969’da Neil Armstrong, Ay’da ilk adımı atacak ve bunu Buzz Aldrin kısa süre sonra takip edecekti. Ay’da yürüyen ilk ve tek insanlar oldular.

Günümüzde Ay’a geri dönme düşüncelerinin yerini Mars’a gitmeye bıraktı. Fakat Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Ekim ayında yaptığı açıklamada, ABD’nin astronotları Ay’a geri göndermeye başlayacağını duyurdu ve bu seferde Mars geri plana atıldı. Geçen hafta ABD Başkanı Trump, NASA’ya yeni bir ABD uzay keşif programına odaklanmasını emreden yeni bir direktif imzaladı. Ay insanlık için artık ilk hedef olarak belirlendi.

NASA’nın şimdi yeni hayali ve yeni planı var. Apollo 11 görevinin başarısından 100 yıl sonra yani 2069 yılında yeni bir misyonla gündeme gelmek istiyor. Newsweek’e göre, görev, uzay aracını Proxima’nın ev sahipliği yaptığı Alpha Centauri sistemine gitmek olacak. Diğer yandan henüz çok yeni bir plan olduğu için görevin resmi bir adı bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR