Kapat

Microsoft Edge Tarayıcısında Güvenlik Açığı Tespit Edildi!

Anasayfa
Teknoloji Haberleri Microsoft Edge Tarayıcısında Güvenlik Açığı Tespit Edildi!

Teknoloji devlerinden Google Microsoft Edge’de bir açık tespit etti ve Microsoft’un bu açığı onaramaması üzerine açığı kullanıcılarla paylaştı.

Google tarafından kurulan, Windows 10’daki açıkları tespit etmek için  görevlendirilen Project Zero işletim sistemlerindeki açıkları tespit ediyor. Bu seferde Edge tarayıcısında orta düzeyde bir güvenlik açığı tespit etti. İlk kez Kasım ayında ortaya çıkan güvenlik açığının Project Zero tarafından Microsoft’a bildirilmesine rağmen hiçbir cevap gelmeyince sorunu  basına duyurarak açıkladı.

Google tarafından tarafından yayınlanan, oldukça derin teknik detaylardan oluşan hata ayıklama günlüğüne bakıldığı zaman Microsoft’un Just-in-Time (JIT) protokolünde bulunan bir açık “ortalama” tehlike seviyesinde bir tehlikede olduğu görülüyor. Bu açık ile saldırganlar bilgisayarın belleği içine yürütülebilir bir sayfa yerleştirebiliyor. Bu hatanın görünenden daha karmaşık olması üzerine Google, şirkete 90 gün dışında 14 gün daha süre vermiş. Ancak Microsoft bu tarihe de bir yama yetiştirmekte başarısız olmuş. Bunun üzerine Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre bu açığın 13 Mart 2018 tarihinde yayınlayacağı bir yama ile kapatacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK TIKLANANLAR